українська російська англійська

"Мистецький фестиваль "Кропивницький" дає реальний позитивний результат розвитку для міста, для регіону та для України загалом" - Євген Нищук

03.09.2018 | 16:01

З 29 серпня по 2 вересня вже вдруге відбувся Національний мистецький фестиваль “Кропивницький-2018”. На понад десяти локаціях в історичній частині Кропивницького на гостей очікували цікаві та яскраві мистецькі події. Зокрема, театральну програму представили 9 театрів з показом 15 вистав, серед них - 2 вуличні вистави, а також вуличне театральне дійство.

 

 

У рамках фестивалю вперше відбулась літературна толока, яка зібрала видавництва з усієї України: «Школа», «Мандрівець», «Академія», Видавець Чабаненко Юлія, Видавництво Старого Лева, «Карпатська вежа», «Віват», «Теза», «Зелений пес», «Фонтан казок», «Легенда», «Видавництво», «Дискурсус», «Кліо», «Час майстрів», «Наш формат», «Апріорі» за участі відомих літераторів, письменників і поетів.

 

Цього року у рамках спеціальної програми для дітей на вулицях міста відбулися флешмоби, перфоманси та різноманітні майстер-класи.

Упродовж фестивалю тривав «Живописний пленер» - відомі художники України відтворювали наймальовничіші куточки міста, які поповнили міську галерею. 

 

 

Насиченою була й музична програма – фестиваль відвідав Ансамбль класичної музики імені Бориса Лятошинського Національного будинку органної та камерної музики. Відбувся Концерт улюблених українських мелодій у стилі Sympho-Classic, звучали улюблені твори у виконанні талановитих музикантів Кіровоградської обласної філармонії. На концерті-закритті фестивалю виступили  «Юркеш», «Мандри», Юлія Лорд, «Нічлава», Ірина Федишин, СКАЙ, «Без Обмежень», «ТІК», Альоша, «Антитіла», Тарас Петриненко, «Бумбокс».

 

«Фестиваль “Кропивницький-2018” є дуже багатогранним, він охоплює різні напрямки мистецтва – це музика, театр, література, книговидавництво, образотворче і сучасне мистецтво, кіно. І все це потребує великої роботи», - говорить Міністр культури України  Євген Нищук.

 

 

Важливою особливістю цьогорічного фестивалю Міністр культури України  відзначив  соціальний проект «Герої серед нас», який зібрав яскраві приклади особистого героїзму та самопожертви звичайних людей та став лейтмотивом  події.

«Тема цьогорічного фестивалю  - «Герої серед нас»,  є надзвичайно важливою і тут присутні реальні герої, які своєю працею і своєю мужністю є прикладом  для молодшого покоління, заради якого ми і здійснюємо цей великий мистецький проект. «Герої серед нас», це передусім ті, хто знаходиться на лінії вогню, ті, хто захищає нашу цілісність, жертвуючи своїми життями, це і ті, кого зараз з нами немає, і ті, хто продовжує боротьбу», - сказав Євген Нищук.

На переконання Міністра культури, фестиваль демонструє позитивний поступ і з часом Кропивницький має всі шанси перетворитися на справжню Мекку для поціновувачів мистецтва.

«Втілення цього проекту дає реальний позитивний результат розвитку для міста, для регіону та для України загалом», - додав він.

 

На думку  одного із ініціаторів проведення фестивалю, народного депутата України Олександра Горбунова, фестиваль суттєво змінив  обличчя міста і самих містян, подію відвідала рекордна кількість гостей.

«Окрема тема фестивалю - добро, якого ми всі чекаємо. Подяка кожному, хто нас оточує.  Цьогорічний фестиваль вчить дякувати людям просто на вулиці і просто за те, що вони чесно роблять свою справу. Ми хотіли показати, як твориться мистецтво жити і це один із основних меседжів фестивалю», - розповідає Олександр Горбунов.

 

«У театрах існує правило «другої вистави», коли критики оцінюють роботу молодого режисера саме після другої вистави. Адже перша вистава робиться на драйві, куражі та амбіціях, друга ж - це внутрішній спокій і перевірка впевненості автора в собі, в своєму шляху та в своїх колегах. Тому, що ми творимо колективне мистецтво», - розповідає креативний директор «Кропивницького-2018» Сергій Проскурня.

«Тема «Герої серед нас» – це водночас серйозна і дуже позитивна провокація. Очевидно, фестиваль буде розвиватися і вже через п’ять-сім років ми зможемо говорити про його сталі традиції і про його  неповторне українське обличчя, яке не схоже на фестивалі у Варшаві, Авіньйоні чи в Сіднеї. Він необхідний, і я думаю, що ми наповнимо його новими рисами, і що його портрет в наступні роки буде ще виразнішим і цікавішим».

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України