українська російська англійська

Стрічка Олеся Янчука "Таємний щоденник Симона Петлюри" вийшла у широкий кінотеатральний прокат в Україні

07.09.2018 | 09:19

У столичному кінотеатрі «Україна»  відбувся прем’єрний показ українського історично-біографічного фільму Олеся Янчука "Таємний щоденник Симона Петлюри" за участі творчої групи та акторів стрічки.

 

 

Фільм розповідає про останні роки життя у Парижі лідера українського національного руху Симона Петлюри. Триває відчайдушна боротьба за незалежність Української Народної Республіки. Лідер УНР Симон Петлюра намагається стримати агресію більшовицької Росії. Програвши боротьбу, Петлюра змушений емігрувати до Парижа. Але й там через дії агентів КДБ  його життя постійно під загрозою.

Проект картини став одним із переможців 8-го конкурсного відбору Держкіно і отримав державне фінансування розміром 23 млн 600 тис. грн., що становить половину від загальної вартості виробництва. Загальний бюджет стрічки становить майже 48 мільйонів гривень, частину коштів на виробництво фільму виділив Український конгресовий комітет Америки. Режисером картини є Олесь Янчук, продюсерами – Олесь Янчук і Аскольд Лозинський. Сценарій стрічки створювався впродовж шести років Михайлом Шаєвичем, Олександром Шевченком та Олесем Янчуком. Фільм створено на Національній кіностудії художніх фільмів імені  Олександра Довженка. Головні ролі у фільмі виконали: Сергій Фролов, Богдан Бенюк, Євген Нищук,  Тарас Жирко, Вікторія Янчук, Роман Мацюта, Юрій Одинокий та інші.

«Фільм був створений за допомогою всього світового українства, які підтримали наш проект», - розповідає режисер картини Олесь Янчук.

«"Таємний щоденник Симона Петлюри" виходить у всеукраїнський прокат, він буде показуватися практично у всіх областях України  -  це 155 кінотеатрів. Зараз надходить чимало пропозицій на показ фільму в інших країнах, зокрема, він буде показаний в Австралії та Північній Америці».

 

 

«Фільм руйнує міф про особистість Петлюри, яка тривалий час нав’язувалась радянською владою. Зокрема, були проведені численні спецоперації з нав’язування певної ідеології, так само, як  зараз працюють кремлівські агенти. Насправді, це дуже повчальний фільм, який має виховний характер, він розповідає правдиву історію, це дуже корисно для сучасної історії», - говорить Міністр культури України, виконавець однієї із  ролей стрічки Євген Нищук.

«У фільмі є певний повчальний елемент для нашого політикуму, тому що і Винниченко, і Петлюра, і Грушевський, і Скоропадський, і Болбочан – всі вони прагнули української держави, хотіли добра для українського народу, але кожен з них цей шлях бачив по-своєму. І от цього цілісного, єдиного шляху, що дало б можливість здійснити цю мрію, цю ідею створення української держави, вони не втримали. Цей фільм дійсно дуже повчальний для нашого сьогодення, для державотворення в тому, щоб не повторювати свої помилки».

 

 

Зйомки стрічки проходили у Львові, Києві, Київській області, Парижі, а також на території кіностудії ім. Довженка і павільйоні, де була збудована велика декорація кількох паризьких вулиць та інтер'єрів.

За словами виконавця головної ролі, актора Сергія Фролова, готуючись до зйомок він чимало дізнався про свого героя – прочитав певну літературу і передивився всі втілення Симона Петлюри у кіно, починаючи з 1924 року.

«Це вплинуло на моє особисте бачення мого героя,  і я намагався втілити це на екрані – любов до сімї, любов до рідної країни і напруженість, яка завжди була присутня  в його житті. Увесь час на зйомках я думав, як  складно було простожити в той час, не те, що воювати», -  говорить Сергій Фролов.

На думку головного історичного консультанту фільму Володимира Сергійчука,  постать Симона Петлюри є однією із найвидатніших українських державних діячів двадцятого століття.

«Це людина, яка в  1917 році краще за інших побачила, що без власної національної державної армії не буде майбутнього,  і він створив її. Більше того, він допомагав творити державність сусідам, бо коли у 1917 році Тимчасовий уряд розпорядився розпустити фінський парламент, саме Петлюра, як голова українського генерального комітету, заборонив українізованим частинам Північного фронту і кораблям Балтійського флоту штурмувати фінський парламент. Саме завдяки його політичній волі фіни змогли розпочати розбудовувати свою державність. Симон Петлюра це людина, яка думала про всі нації в Україні і не лише захищала і сприяла їм, а й сподівалася, що  толерантна політика допоможе розбудувати українську державність», -  розповів Володимир Сергійчук.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України