українська російська англійська

Вистава "Очищення" - перша прем'єра 99 театрального сезону Театру Франка

07.09.2018 | 09:49

6 вересня в Національному академічному драматичному театрі ім. Івана Франка відбулася перша прем'єра 99-го театрального сезону -  вистава українсько-канадського режисера  Григорія Гладія "Очищення". В основу постановки покладена однойменна п'єса фінської письменниці Софі Оксанен, твір якої вперше ставиться на українській сцені.

Сюжет  п’єси охоплює значну часовий період історії Естонії,  головна героїня проживає ціле життя, що увібрало в себе всі катаклізми, що їх пережила країна на шляху до незалежності. Тут і трагічні події 30-х років, сповнені нелюдського болю і страждань, і реалії депортації «ворогів народу» до Сибіру. При всій жорсткій відвертості, твір вселяє надію, захоплює неймовірними за силою жіночими характерами, їхньою вірою. Вірою у те, що осягнення скоєного та Очищення зупинять ланцюгову реакцію руйнації людини і що врешті-решт Любов і Добро оселяться як на землі, так і серцях прийдешніх поколінь.

 

 

За словами режисера Григорія Гладія, у п’єсі  чудово показано, з якою пристрастю прибалти відстоюють свою свободу, знаходячись поряд з таким могутнім і агресивним сусідом, як Росія. «Такий же меседж я побачив і в цій п'єсі Софі Оксанен. Я впевнений, що в цій пристрасті у прибалтів багато спільного з українцями», - каже він.

 

У виставі задіяні: народні артисти України - Поліна Лазова, Олена  Хохлаткіна, Анатолій Гнатюк, Остап Ступка, заслужені артисти України  - Олександр Логінов,  Ксенія Баша-Довженко, а також молоде покоління франківців.

Наступний показ вистави «Очищення» відбудеться вже цієї суботи, 8 вересня.

 

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України