українська російська англійська

Відбулась зустріч секретарів Змішаної міжурядової Українсько-Румунської комісії з питань забезпечення прав осіб, які належать до національних меншин

07.09.2018 | 08:00

Директор Департаменту у справах релігій та національностей Андрій Юраш взяв участь у  зустрічі секретарів Змішаної міжурядової Українсько-Румунської комісії з питань забезпечення прав осіб, які належать до національних меншин, яка відбулась у  м. Бухарест в рамках підготовки до VII засідання Комісії, запланованого на  11-12 жовтня 2018 року.

Під час зустрічі сторони  обговорили та узгодили основні елементи проекту Протоколу та організаційні питання проведення засідання Комісії.

Зокрема Румунська сторона поінформувала, що висуватиме пропозицію передбачити в положеннях Протоколу гарантії щодо:

- залучення румунської нацменшини та врахування її позиції під час розробки законодавства України, яке матиме вплив на румунську національну меншину (зокрема імплементаційного законодавства до Закону України «Про освіту»);

- збереження актуального рівня присутності румуномовних медіа в регіонах України з компактним проживання відповідної нацменшини;

- сприяння співробітництву органів України та Румунії, відповідальних за збереження архітектурних цінностей.

Також програма засідання  передбачатиме обговорення стану виконання Протоколу VI засідання Комісії та інформування обома сторонами щодо актуального стану забезпечення прав осіб, які належать до української національної меншини в Румунії та румунської національної меншини в  Україні.

Румунську сторону також було поінформовано про намір української частини Комісії здійснити візит в регіони компактного проживання української національної меншини Румунії (повіт Марамуреш) 9-10 жовтня ц.р. з метою відвідання навчальних закладів та церков української національної меншини регіону.

В контексті актуального процесу  отримання українською православною церквою канонічного статусу румунську сторону було поінформовано про готовність надати гарантії стосовно того, що завершення цього процесу не матиме негативного впливу на румуномовні церковні парафії УПЦ.

В контексті розробки національного законодавства у сфері державної етнонаціональної політики України румунській стороні було запропоновано відзначити в Протоколі залучення до цього процесу представників румунської національної меншини України.

Сторонами досягнуто домовленості, що в найкоротші можливі терміни румунська сторона дипломатичними каналами передасть українській стороні проект протоколу чергового засідання з метою  його опрацювання  та максимального погодження.

Обидві сторони визнали важливість та підтвердили свою зацікавленість у подальшому розвитку двостороннього співробітництва між Україною та Румунією з питань забезпечення прав національних меншин.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України