українська російська англійська

Пішов з життя народний художник України, живописець, член Національної спілки художників України Василь Гурін

11.09.2018 | 12:00

10 вересня на 79 році пішов з життя народний художник України, живописець, член Національної спілки художників України, професор Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури Василь Іванович Гурін.

Василь Іванович народився 18 березня 1939 року в смт. Первомайське в Криму. У 1965 році закінчив Київський художній інститут (нині Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури) та працював в Академії до останнього дня свого життя. З 1966 року очолював живописну майстерню, з 1989 року – завідував кафедрою живопису та композиції. З 1997 по 2005 рік – очолював Київську організацію Національної спілки художників України. Учасник багатьох мистецьких виставок.

Роботи майстра у галузі станкового живопису, його пейзажні композиції розкривають уміння переконливо відтворювати неповторне розмаїття краси України. Твори Василя Івановича позначені символізмом, оригінальною композицією, пошуками співвідношень теплих і холодних фарб. Роботи зберігаються в національних художніх музеях та приватних колекціях України та світу.

Завдяки багаторічній творчій діяльності, прекрасним людським якостям  Василь Іванович здобув заслужений авторитет серед колег, широких кіл мистецької громадськості, студентів, численних шанувальників і прихильників його таланту. Як митець він зробив неоціненний творчий внесок у національну культурну спадщину, виховав плеяду художників знаних у всьому світі.

Світла пам'ять про Василя Івановича Гуріна, як неперевершену творчу особистість, патріота, чуйну людину, збережеться у серцях усіх, хто його знав.

Міністерство культури України висловлюємо щирі співчуття рідним, друзям, колегам, учням та шанувальникам творчості Великого Майстра.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України