українська російська англійська

Позиція Мінкультури незмінна - рішення щодо незаконного користування земельною ділянкою на території НМІУ має бути скасоване

11.09.2018 | 14:34

10 вересня  в Окружному адміністративному суді м. Києва відбулось чергове засідання за позовом Національного музею історії України та Луценка Ігоря Вікторовича до Міністерства юстиції України та державного реєстратора Сіволіна Михайла Юрійовича щодо визнання протиправним та скасування запису на право власності споруди, встановленої на території музею релігійною громадою УПЦ. Рішенням суду розгляд справи перенесено на 20 вересня 2018 року.

У засіданні суду особисто брав участь Міністр культури України Євген Нищук.

 

 

Як відомо, Мінкультури неодноразового наголошувало щодо незаконного користування земельною ділянкою на території Національного музею історії України та виступало на захист пам’ятки національного значення «Місто Володимира – дитинець стародавнього Києва з фундаментом Десятинної церкви (Церкви Успіння Пресвятої Богородиці) від V-IX століття, IX-XIII століття», між вулицями Володимирська, Велика Житомирська та схилами Старокиївської гори (охоронний номер 260010-Н).

Згадане питання знаходиться на постійному контролі Міністерства культури України. Послідовно Мінкультури взяло участь у розгляді справи та разом з Державною архітектурно-будівельною інспекцією представляли третю сторону.

 

 

"Міністерство культури не втручається у відносини релігійних конфесій. Наша мета забезпечити захист та збереження  пам’ятки національного значення на території буферної зони об’єкта всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, яка розташована на території Національного музею історії України. Позиція Мінкультури незмінна - вжиття невідкладних заходів по усуненню перешкод і забезпечити використання  за цільовим призначенням земельної ділянки та збереження цінної історичної пам’ятки – фундаменту Десятинної церкви. Ми хочемо встановити юридичну справедливість, розглядається конкретне правопорушення в частині оформлення документів. Сподіваюся, суд врахує і позицію Міністерства культури, яка повністю підтримує позивача»,  - сказав Міністр культури України Євген Нищук.

 

Незаконна забудова – мала архітектурна форма - знаходиться на земельній ділянці особливо цінних територій та призводить до  пошкодження об’єктів культурної спадщини – пам’ятки національного значення на території охоронної (буферної зони) об’єкта всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Київ: Собор Святої Софії та прилеглі монастирські будівлі, Києво-Печерська Лавра» місто Володимира – дитинець стародавнього Києва з фундаментом Десятинної церкви (Церкви Успіння Пресвятої Богородиці) від V-IX століття.

Мінкультури наголошує, що єдиним законним користувачем земельної ділянки станом на сьогодні є Національний музей  історії України. Законні права НМІУ, як землекористувача, порушено протиправними діями релігійної громади УПЦ.

Відповідно до п. а) ч.1 ст.96 Земельного кодексу України, землекористувач зобов’язаний забезпечувати використання землі за цільовим призначенням.

Відповідно до п.2.1 Статуту, НМІУ є юридичною особою, а відповідно до п.2.6 Статуту Музей має право бути позивачем у суді.

Нагадаємо, що земельна ділянка, на якій незаконно розміщено Малу архітектурну форму (МАФ), право власності на яку, згідно з рішенням Шевченківського районного суду м. Києва від 15.02.2012, належить Релігійній громаді УПЦ, Десятинний Храм Різдва Пресвятої Богородиці належить НМІУ на праві постійного користування згідно акту від 30.06.1999 року,  ІІ КВ №004141. Мінкультури в межах повноважень, визначених чинним законодавством, надано окреме доручення директору НМІУ  Т. Сосновській вжити заходів по усуненню перешкод щодо користування земельною ділянкою, яка надана Національному музею історії України у постійне користування для експлуатації та обслуговування будівель музею на вул. Володимирській, 2 у Шевченківському районі м. Києва відповідно до рішення Київської міської ради від 29 жовтня 1998 року № 22/123 (Державний акт на право постійного користування землею ІІ-КВ № 004141), зокрема, шляхом пред’явлення відповідних судових позовів.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 21.03.2018 р. прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито впровадження в справі. Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від12.04.2018 р. постановлено справу розглядати за правилами загального позовного провадження. Крім того, ухвалою від 07.05.2018 р. було відкрите впровадження у справі за позовом  Ігоря Луценка  до Державного реєстратора Департаменту  державної реєстрації та нотаріату Міністерства юстиції України Михайло Сіволіна, треті особи: Національний музей історії України, Державна архітектурно-будівельна інспекція України, Міністерство культури України, РО «Релігійна громада Української Православної Церкви Десятинний храм Різдва Пресвятої Богородиці у Шевченківському районі про визнання протиправним та скасування рішення (справа №826/6981/18).

Протокольною ухвалою від 19.07.2018 було об’єднане в одне провадження адміністративної справи № 826/2997/18 та №  826/6981/18 для спільного розгляду.

У своїх письмових поясненнях, а також в судових засіданнях Міністерство культури підтримало  позовні вимоги у повному обсязі.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України