українська російська англійська

ХХ Всеукраїнський фестиваль національних спільнот "Ми українські - We are Ukrainian"

11.09.2018 | 10:57

З 8 по 10  вересня 2018 року у місті Приморськ Запорізької області відбувся двадцятий Всеукраїнський фестиваль національних спільнот «Ми українські – We are Ukrainian».

Мета проведення такого заходу – відродження, розвиток та духовне єднання і взаємозбагачення української національної культури та культур інших національностей, які проживають на території України, зміцнення міжнаціональної злагоди та взаєморозуміння.

 

 

У зв'язку з подіями на Сході України Фестиваль не відбувався шість років, і зрештою відродився у новому форматі і ще більшому масштабі. Незмінним лишився лише його девіз - «За міжнаціональну злагоду та взаєморозуміння». Цю ідею в рамках фестивалю передали своєю творчістю понад півтисячі виконавців – учасників колективів національних меншин і солістів із Донецької, Київської, Одеської, Рівненської, Херсонської та Запорізької областей.

 

 

На три дні Приморськ перетворився на величезну локацію національної культури і мистецтва. Родзинками фестивалю стали урочиста хода учасників фестивалю, «Багатонаціональне містечко», де майстрині представляли національні кулінарні шедеври, виставки робіт майстрів декоративно-прикладного мистецтва, майстер-класи вокальних, хореографічних творчих колективів національних спільнот.

 

 

У рамках фестивальної програми відбулося засідання круглого столу на тему «Українська мова для національно-культурних спільнот», у якому взяли участь керівники національно-культурних товариств, представники Міністерства культури України, КМДА, Асоціації національних меншин Запорізької області. Учасники «круглого столу» прийняли резолюцію щодо важливості вивчення державної мови при одночасному розвитку мов усіх національностей, які проживають в Україні.

 

 

Фестиваль «Ми – українські» став справді масштабною і цікавою подією і перетворився на фестиваль національного єднання, де під прапором України об’єдналися представники  десятків національностей.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України