українська російська англійська

Перший заступник Міністра культури Світлана Фоменко провела зустріч із Верховним Комісаром ОБСЄ з питань національних меншин

13.09.2018 | 10:27

Перший заступник Міністра культури України Світлана Фоменко провела зустріч із Верховним Комісаром ОБСЄ з питань національних меншин Ламберто Дзаньєром та співробітниками його офісу.

Під час зустрічі сторонами розглядались питання діяльності міжурядових комісій, законопроектної роботи та розробки законодавчих актів, які стосуються забезпечення прав національних меншин в Україні.

 

Зокрема обговорювались питання підготовки та подальшого затвердження проекту Концепції державної етнонаціональної політики, який наразі остаточно опрацьовано у фаховому середовищі із врахуванням коментарів міжнародних експертів у сфері етнополітики  та громадських об'єднань  національних спільнот України.

Перший заступник Міністра культури України Світлана Фоменко  зазначила, що Україна позиціонує себе і утвердилася як держава з високим рівнем толерантності і міжнаціональної взаємоповаги та неухильно дотримується виконання зобов’язань, взятих на себе  як в рамках національного, так і міжнародного права. Відомством здійснюються всі необхідні заходи щодо забезпечення прав національних меншин, що проживають в Україні.

 

 

Ламберто Дзаньєр у свою чергу висловив готовність розглянути пропозиції української сторони щодо подальшої співпраці та використання можливостей та інструментів, передбачених мандатом Верховного Комісара ОБСЄ у правах національних меншин, для надання експертної оцінки у контексті розробки законодавчих актів, які можуть стосуватися прав національних меншин в Україні.

 

 

Під час зустрічі також обговорили питання діяльності навчальних закладів в Україні з викладанням мовою національних меншин. Увагу Ламберто Дзаньєра було також закцентовано на необхідності ґрунтовного покращення стану забезпечення прав української національної меншини на навчання рідною мовою в сусідніх країнах, у т.ч. тих, які є членами Європейського Союзу та зокрема,  ситуації з порушенням прав  українців в анексованому Криму.

Окрема увага учасників зустрічі  була приділення обговоренню  питання утворення в Україні Помісної Православної Церкви та надання їй Томосу на автокефалію Вселенським Патріархом. Верховного Комісара ОБСЄ з питань національних меншин було поінформовано про стан процесу підготовки до такої важливої в історії нашої держави події.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України