українська російська англійська

У Косові відбувся фестиваль кераміки, ремесел та фольклору "Мальований Дзбаник"

19.09.2018 | 19:45

Протягом 6 та 7 вересня 2018 року у Косові проходив відкритий обласний фестиваль кераміки, ремесел та фольклору “Мальований Дзбаник”, який уже традиційно збирає численних гостей як з України, так і за кордону. Захід має на меті популяризацію мальованої косівської кераміки в Україні та світі.


В рамках 
фестивалю у місті Косів відбувся науковий семінар за участі представників Міністерства культури, які ознайомили присутніх з програмою Ради Європи - Культурні Маршрути, відповіли на численні питання щодо нематеріальної культурної спадщини та передали вітальний лист Міністра культури Євгена Нищука організатору фестивалю Марії Гринюк.

 


Гості фестивалю мали унікальну змогу побувати у керамічний цеху Косівської регіональної організації НСХУ яким завідує Заслужений художник України Іван Кочержук та відвідати майстерні відомих косівських керамістів: Іванни Ділети-Козак, Валентини Джуранюк, Ореста Чорного, Петра Данчука, Марії Гринюк, персональну виставку місцевого кераміста Михайла Сусака, а також оглянути давню батьківську гуцульську хату Івана Павлюка, де змогли побачити дві печі з оригінальними безцінними кахлями виготовленими в 1860-70-х роках відомими майстрами-керамістами Олексом Бахматюком та Іваном Баранюком.

 


На Косівщині працюють понад 100 майстрів по кераміці, для яких заготовлюєтеся понад 10-15 тон глини на рік.
Косівській кераміці вже понад два століття. Ще австрійський імператор Франц Йосип обожнював її і замовляв у місцевого майстра Олекси Бахматюка – одного з найкращих гончарів 19 століття.

 

 
Гуцульська кераміка має особливу технологію. Вона зафарбовується жовтим і зеленим кольорами, з додаванням кобальтового відтінку. Ці кольори – єдині, які визначають цю кераміку протягом століть. Далі виріб поливається, що дає ефект акварелі "по-мокрому". Наступне, що збагачує і виокремлює косівську кераміку, - це її образний світ. Тут і полювання, і побутові сценки, і навіть історія. Тепер це не лише керамічний посуд, але й мальовані скульптурки, що є родзинкою керамічного мистецтва.


Нагадаємо, Косівська мальована кераміка претендує на внесення до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства UNESCO

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України