українська російська англійська

Названі найкращі книги 25 Book Forum

21.09.2018 | 14:05

20 вересня, в другий день ювілейного 25 Book Forum, у Львівській обласній філармонії  відбулася урочиста церемонія нагородження переможців конкурсу «Book Forum Best Book Award».

Міністр культури України Євген Нищук привітав переможців  цього престижного конкурсу з високою відзнакою  за  їх значний внесок у презентацію та промоцію української книги.

 

 

«Book Forum подарував мені велике задоволення та незабутні враження. Форум вкотре демонструє розмаїття українського книжкового ринку та тішить  високою якістю книжкової продукції, літературою на різний смак та  новими видавництвами. Я відвідав численні заходи Форуму та чудово усвідомлюю проблематику  українського книжкового ринку -  де ці книжки реалізовувати  і  найголовніше, як розширювати категорію читачів, яких цікавить книжка. Звичайно, ця сфера є  однією з ключових напрямків діяльності Мінкультури і Українського інституту книги, які будуть індивідуально опікуватись цими програмами», - говорить Євген Нищук.

 

 

Гран-Прі цьогорічної премії здобула книжка «Наш Герб. Українські символи від княжих часів до сьогодення», автори Андрій Гречило, Богдан Завітій, видавництво Родовід

 

Спеціальну відзнаку у номінації «Свобода» отримала книжка “В ізоляції. Дописи про Донбас”, автор Станіслав Асєєв (Васін), видавництво Люта справа.

 

Також нагороди отримали:

 

У номінації «Класична українська література» перемогла книжка «Листи. Леся Українка» видавничий дім «Комора»

У номінації «Сучасна українська поезія» перемогу здобуває книжка «Антологія молодої української поезії», упорядник Мирослав Лаюк, видавництво «А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га»

У номінації «Класична іноземна література в українському перекладі» перемогла книжка «Сенека. Моральні листи до Луцілія», перекладач Андрій Садомора, видавництво «Апріорі»

У номінації «Сучасна іноземна література в українському перекладі» перемогла книжка «За лаштунками в музеї», Кейт Аткінсон, видавництво «Наш Формат»

У номінації «Література для дітей віком від 0 до 5» перемогла книжка «Улюблені вірші-3», упорядник Іван Малкович, видавництво  «А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га»

У номінації «Література для дітей віком від 6 до 12» перемогла книжка «Казки на ніч для дівчат бунаток», Елена Фавіллі, видавництво «Книголав»

У номінації «Література для підлітків і YA» перемогла книжка «Повернутися з війни», авторка Наталя Нагорна, видавництво «Діпа».

У номінації «Non-fiction» перемогла книжка «Ми були солдатами… і молодими: Я-Дранґ — битва, що змінила війну у В’єтнамі», автори Гаролд Ґреґорі Мур, Джозеф Лі Ґелловей, видавництво «Астролябія».

У номінації «Біографія» перемогла книжка «Наречена Шульца», Агата Тушинська, «Видавництво 21».

У номінації «Історія» перемогла книжка «Червоний голод. Війна Сталіна проти України», авторка Енн Епплбом, видавництво «HREC-PRESS»

У номінації «Візуальна книга» перемогла книжка «Авангард. Українські художники першої третини XX ст.», автор Дмитро Горбачов, видавництво «Мистецтво»

У номінації «Наукова література» перемогла книжка «Лікарські товариства у Львові до 1939 року», автор Оксана Стадник, видавництво  «ТзОВАверс”»

У номінації «Популярна наукова література» перемогла книжка «Іван Боберський – основоположник української тіловиховної і спортової традиції», автори Андрій сова та Ярослав Тимчак, видавництво «Апріорі»

 

У номінації «Місто-Львів» перемогла книжка “Моцарт із Лемберга”, автор Богдан Коломійчук, Видавництво Старого Лева.  Особливу відзнаку Малого журі  у Львові отримала книжка “Найдорожча мамусю! Листування о. Любомира Гузара із Матір”ю (1975-1992)”, Марія Рипан, Олег Турій, Видавництво УКУ

 

У номінації «Місто-Харків» перемогла книжка “Ми просто йшли…Спогади”, автор Ігор, архиєпископ Ісіченко, видавництво Акта.

 

Особливу відзнаку Малого журі у Харкові отримує книга “Нечуваний Нечуй”, автор Максим Тарнавський, видавництво Laurus

У номінації «Місто-Київ»  перемогла книжка “Прості речі. Вісім розмов з Адою Роговцевою”, автор Тетяна Терен, видавництво Pabulum

Особливу відзнаку Малого журі у Києві отримує книга «Нова генерація» і мистецький модернізм в Україні, автор Мирослава Мудрак, Видавництво РОДОВІД

 

Від організаторів спеціальні відзнаки отримують наступні книги: 

 

Від Голови Журі Богдана Тихолоза спеціальну відзнаку отримає книга “Плинні ідеології. Ідеї та політика в Європі ХІХ–ХХ століть”, автор – Володимир Єрмоленко, Видавництво “Дух і Літера”

Спеціальну відзнаку секретаря журі Катерини Крамар отримує книга “Бджоли”, автор Пйотр Соха, видавництво Час майстрів.

Спеціальні відзнаку від програмної директорки ГО “Форум видавців” отримують книжки видавництва КМ-Букс

Спеціальну відзнаку від координаторки проектів ГО “Форум видавців” Анни Батищевої отримує книга «У вогняному кільці. Оборона Луганського аеропорту» автори: Глотов С.  видавництво Фоліо.

 

У номінаціях «Сучасна українська проза» та «Література з економіки, бізнесу та фінансів» не було визначено переможців.

 

Загалом на  цьогорічний конкурс було подано 508 видань від 103 видавництв. За звання найкращої книги вони змагалися у 16 номінаціях. Журі визначало переможців у трьох містах України: Львові, Харкові та Києві.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України