українська російська англійська

"Позиція Мінкультури незмінна - цілковита підтримка фахових та громадських ініціатив щодо створення Музею на Поштовій площі" - Євген Нищук

28.09.2018 | 16:58

Сьогодні, 28 вересня за участі Міністра культури України Євгена Нищука  відбулася робоча зустріч щодо стану збереження пам’ятки археології місцевого значення «Ділянки прибережного міського кварталу Середньовічного Києва (XI-XIX ст.) на Поштовій площі» "  з метою конструктивного обговорення усіма зацікавленими сторонами питання створення Музею на Поштовій площі. У засіданні взяли участь представники КМДА, Інституту археології НАНУ, фахівці з питань реставрації та консервації, науковці та  представники громадських ініціатив.

 

 

Позиція Мінкультури  незмінна - цілковита підтримка фахових та громадських ініціатив, спрямованих на збереження  «Ділянки прибережного міського кварталу Середньовічного Києва (XI-XIX ст.) на Поштовій площі" та внесення її до Державного реєстру нерухомих пам'яток України за категорією "пам'ятки національного значення".

 «Збереження пам’ятки та тих  історичних артефактів, що вже знайдені археологами є для нас пріоритетним питанням, адже такі старовинні артефакти є унікальними не лише для України, а й для всього світу та потребують детального вивчення провідними фахівцями. Ми маємо консолідуватись та  не переходити у політичну площину, а спільно працювати та  докладати всіх зусиль задля того, щоб на Поштовій площі з’явився Музей, який є  свідченням тисячолітньої історії нашої країни», - наголосив Міністр культури України Євген Нищук.

«Уряд та Мінкультури однозначно підтримують створення Музею на Поштовій площі та будуть всіляко сприяти якнайшвидшому вирішенню цього важливого питання в найкоротші терміни».

 

 

Наразі нагальним питаннями залишається  забезпечення збереження знахідок, убезпечення аварійних ситуацій та продовження розкопок, проведення археологічних досліджень із подальшою музеєфікацією знахідок на Поштовій площі.

 

Нагадаємо, що пам'ятку виявлено в процесі археологічних розкопок у І-му кварталі 2015 року. Вона розташована в історичному середмісті м. Києва, під сучасною Поштовою площею, що обмежується береговою лінією Дніпра, між проїжджою частиною Володимирського узвозу та вул. Боричів узвіз. Межі об’єкту з південного сходу поки не виявлено. Глибина залягання археологічного об’єкта починається з  2,5-8 м.

За результатами археологічних досліджень, здійснених у 2014-2017 роках Державним підприємством "Центр археології Києва" Інституту археології НАН України під керівництвом Сагайдака Михайла Андрійовича, об’єкт складається з дерев’яного настилу дороги, що вела від берегової лінії до центральної частини міста, фрагментів дренажної системи XVIII ст., виявлено горизонти культурного шару XI-XIII ст., що залягають на глибині 5,5-8 м, рештки вуличної забудови XII ст., яка відокремлена лінією парканів з напівколод. Крім того, зафіксовано будівлю, виконану у зрубній техніці, під нею будівлю XI ст. виконану за каркасно-стовповою конструкцією, досліджено залишки майстерні склороба XIII ст.

Міністерство культури з моменту виявлення пам’ятки підтримало ініціативу щодо надання цьому об’єкту статусу пам’ятки національного значення.

 

Документи:

Протокол
версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України