українська російська англійська

Працівники Мінкультури взяли участь в установчому засіданні Координаційної Ради з питань недискримінації та гендерної рівності при Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини

28.09.2018 | 18:40

28 вересня 2018 р. в приміщенні  Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини (м. Київ) відбулось установче засідання Координаційної ради з питань недискримінації та гендерної рівності (далі – Координаційна Рада).

В роботі засідання взяли участь Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, представники міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, представники громадських об’єднань та науково-експертного середовища.

Від Міністерства культури участь у вищезазначеному заході взяв заступник директора Департаменту у справах релігій та національностей – начальник відділу інформаційно-аналітичної роботи з питань етнополітики Михайло Подюк.

Голова Координаційної Ради Лідія Козуб, звертаючись до присутніх із вступним словом, наголосила, що Координаційна Рада, як консультативно-дорадчий орган, створена з метою здійснення контролю  у сфері запобігання та протидії дискримінації та забезпечення гендерної рівності, розроблення пропозицій та рекомендацій щодо законопроектів та інших підзаконних нормативно-правових актів у зазначеній сфері, надання консультаційної та експертної допомоги з питань поліпшення стану захисту прав і свобод людини і громадянина. Вона зауважила, що серед основних завдань Координаційної Ради – аналіз дотримання права на свободу від дискримінації та стану дотримання гендерної рівності державними органами та органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями, незалежно від форм власності, їх посадовими та службовими особами; сприяння імплементації норм міжнародного права щодо недискримінації і дотримання гендерної рівності у національне законодавство, а також підготовка рекомендацій щодо вирішення проблемних питань у цій сфері.

Робота засідання продовжилась представленням персонального складу Координаційної Ради та ознайомленням членів Координаційної Ради з її порядком роботи.

Особливої уваги було приділено аналізу ситуації в Україні щодо дискримінації за різними ознаками – наркозалежністю, ВІЛ-інфікованістю, етнічною приналежністю тощо. До кола обговорюваних питань також увійшли питання стосовно  узгодження плану роботи Координаційної Ради на 2018 рік.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України