українська російська англійська

Відкриття великої зали оновленої Харківської обласної філармонії планується в 2019 році

01.10.2018 | 10:11

У рамках робочої поїздки на Харківщину, Міністр культури України відвідав Харківську обласну філармонію та  ознайомився із перебігом реконструкції будівлі, а також творчою роботою колективу.

Наразі завершується реставрація будівлі Харківської філармонії – пам’ятки архітектури, яке  триває з 2006 року. У власність прийнято перший пусковий комплекс, побудовано нову органну залу, для обслуговування якої установлено сучасну звукову та освітлювальну техніку. Зал оснащений одним із найбільших клавішних органів в Україні фірми “Alexander Schuke  Potsdam Orgelbau Gmbh”. Особливістю даного органу є рюкпозитив з підвищеними можливостями виконання романтичної музики, дає  необмежену можливість виконання будь-якої  музики найкращими виконавцями з усього світу.

 

 

Також завершено будівництво артистичних, адміністративних, гостьових, побутових приміщень. По завершенню реконструкції в філармонії працюватимуть 3 зали, музей музичної культури, музична бібліотека та студія звукозапису.

 

 

За словами директора-головного диригента Харківської обласної  філармонії Юрія Янко, існують вже  ідеї щодо концертної програми для відкриття великої зали філармонії, яке планується наступного року. Оскільки, саме в цій залі колись відбулася прем’єра опери Миколи Лисенка “Тарас Бульба”, було б добре віддати данину історії і виконати хоча б увертюру цього шедевру української музики.

«Дуже приємно спостерігати за тим, як по всій країні зростають та відбудовуються заклади культури. Питання пріоритетності культури та підтримка культурної галузі  на державному рівні має реальні, дієві результати. Я переконаний, що вже найближчим часом в цих оновлених стінах, творчий колектив Харківської обласної філармонії представить нові цікаві проекти та яскраві святкові концерти», - говорить Євген Нищук.

 

 

Харківська філармонія, заснована у 1929 році, є однією з найстаріших концертних організацій України. На її сцені виступали Петро Чайковський, Сергій Рахманінов, Федір Шаляпін і багато інших видатних діячів мистецтва. Тут у 1896 р. відомий фотограф Альфред Федецький провів перший в Україні кіносеанс, звідси у 1929 р. вийшла в ефір перша українська радіостанція. Колективи Харківської обласної філармонії щорічно приймають участь у різноманітних фестивалях, конкурсах та культурних обмінах, де виступають на кращих сценічних мистецьких майданчиках Іспанії, Франції, Португалії, Бельгія, Угорщини. Німеччини та ін. Серед найпопулярніших проектів філармонії: «Ефект Моцарта» – цикл лекцій-концертів класичної музики для майбутніх мам та маленьких дітей; «Янко-шоу» –  унікальні  святкові концерти; «3D шоу» – музичні концерти з використанням найсучасніших лазерних світових технологій; «Музика та живопис» – розважально-навчальні концерти тощо

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України