українська російська англійська

Міністр культури відвідав Музей народної архітектури, побуту й дитячої творчості в селі Прелєсне на Донеччині

01.10.2018 | 16:01

Під час робочої поїздки до Донецької області Міністр культури України Євген Нищук відвідав Музей народної архітектури, побуту й дитячої творчості в селі Прелєсне Слов’янського району.  

Цей комплекс під відкритим небом, який складається із сільського двору XIX століття, зразків народної творчості Слобожанщини і єдиного в Україні музею дитячої творчості - є туристичною візитівкою Донецькою краю.

 

 

Міністр культури оглянув  вітряк, якому вже майже 200 років, будинок господарів, зібрані зразки інтер’єрів українського сільського побуту того часу, комору, яка обладнана як столярна майстерня, а також школу, історія якої розпочалася в 1790 році, де зберігається археологічна та етнографічна колекції.

 

Як відзначили працівники музею, всі ці споруди автентичні та були побудовані українцями понад 100 років тому саме на території Донецької області. Експонати були звезені з навколишніх сіл Сидорове, Маяки, Бригадирівка, відреставровані і музеєфіковані. Наразі колекція музею нараховує більше тисячі предметів.

Щорічно музей приймає близько трьох тисяч відвідувачів, звичайно події на Сході України вплинули на стан та розвиток закладу, однак зараз ситуація починає потрохи покращуватися, музей активно займається оновленням експозиції та підготовкою кількох етнографічних заходів. Крім того, створено сайт музею, за допомогою якого сподіваються залучити більше туристів.

 

 

«Музей, як і саме мальовниче місце його розташування, дарує неповторне відчуття присутності  тисячолітньої української історії, про що свідчать зібрані автентичні експонати. Велику повагу викликає самовіддана праця фахівців закладу, які роблять все можливе щоб зберегти та популяризувати історико-культурну перлину Донецького краю При музеї діє виставка творчих робіт дітей, учнів, які відтворюють традиції,  успадковують різні техніки прикладного мистецтва, малюнку, ліпки, різних напрямків мистецтва і це дуже зворушливо. Малюнки були сповнені надії, вони були дуже мрійливі та просякнуті такою беззастережною надією на мир, щастя, перемогу та любов. Це вселяє велику надію», - говорить Міністр культури Євген Нищук. 

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України