українська російська англійська

"Підтримка мистецьких освітніх закладів - це перспектива розвитку Донеччини і прекрасна інвестиція в майбутнє української культури" - Євген Нищук

01.10.2018 | 17:08

У рамках робочої поїздки до Донеччини  Міністр культури України Євген Нищук оглянув Бахмутський коледж мистецтв імені Івана Карабиця та поспілкувався з керівництвом і представниками колективу мистецького вищого навчального закладу I рівня акредитації.

 

Нещодавно коштом Донецької обласної державної адміністрації було значно оновлено базу музичного інструментарію коледжу, на студентів очікує 28 акустичних і електронних піаніно, а також  нові ударні інструменти Yamaha та Maxtone.

Наприкінці травня цього року розпочато капітальний ремонт у навчальних корпусах та гуртожитку, завершується ремонт фасаду будівлі, спортзалу та аудиторій для індивідуальних занять.

За словами директора коледжу В’ячеслава Паржицького, студенти та педагоги закладу є активними учасниками у культурному житті  не тільки міста та області, а й ініціаторами проведення цілої низки мистецьких подій, які традиційно проводить коледж. Зокрема, це школа педагогічної майстерності, Фестиваль пам’яті Євгена Мартинова, конкурси «Бахмутська весна», «Paleterum»  та Відкритий конкурс української фортепіанної та вокальної музики імені Івана Карабиця.

 

 

«Для нас залишається важливим завданням підтримувати гідний рівень мистецької освіти в регіоні, особливо сьогодні  коли в Донецькій області не залишилося жодного закладу освіти 3-4 рівня акредитації. Ми зобов’язані забезпечити необхідний рівень культурних  послуг, мистецької освіти і, що найважливіше, на мою думку, це організація як майбутніх нових спеціальностей, так і нових сучасних форм навчання, які вимагає від нас сьогодення», - розповідає  В’ячеслав Паржицький.

 

Викладач-методист Лариса Зіноватна познайомила з Музейною кімнатою коледжу, яка містить  експонати з історії навчального закладу, світлини перших викладачів та студентів, пам'ятні видання випускників коледжу тощо. Гордістю музейної кімнати є інструмент,  на якому робив перші кроки в мистецтві видатний випускник коледжу -  Євген Мартинов. За її словами, основну частину експонатів, принесли викладачі та випускники музичного закладу, зокрема, це афіші і ноти кінця 19 – початку 20 століття.

 

 

«Відвідавши Бахмутський коледж мистецтв, я побачив сучасний мистецький освітній центр, чудово підготовлені аудиторії за різними напрямками навчання – і для музики, і для хору, і для хореографії. Цьому можуть позаздрити навіть столичні вузи і школи, тому мене переповнює радість за те, що люди так самовіддано працюють. Я вдячній ОДА, які розуміють, що інвестиції і підтримка закладів культури – це перспектива розвитку краю і прекрасна інвестиція в людський потенціал Донеччини, і  зрештою України. Цей край дійсно має великий потенціал, не зважаючи на великий біль і втрати від агресії з російського боку, він має велике майбутнє і ми в це віримо», - говорить Міністр культури Євген Нищук.

 

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України