українська російська англійська

На Київщині відбувся перший семінар, присвячений збереженню та популяризації нематеріальної культурної спадщини

02.10.2018 | 10:57

28 вересня у м. Васильків відбувся перший семінар на тему «Нематеріальна культурна спадщина: ідентифікація дослідження, та популяризація». Захід організовано управлінням культури національностей та релігій Київської обласної державної адміністрації , Комунальним закладом Київської обласної ради «Київський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи», за сприяння та підтримки сектору культури та туризму Васильківської РДА.

 

 

Семінар проводився з метою створення мережі «помічників», до якої планується залучити багато зацікавлених осіб і організацій, але насамперед представників зацікавлених місцевих громад, практиків та активістів, незалежно від освіти, соціального стану, професії. На семінарі були розглянуті питання: що таке громада, її роль та місце в системі дослідження, збереження та популяризації нематеріальної культурної спадщини.

 

 

Учасники семінару, представники місцевих громад, закладів культури Васильківського району та м. Василькова, мали змогу розповісти про свої елементи, зокрема.

Саме гордість та відповідальність за свою спадщину, бажання якнайширше її представити, відчувалося в розповіді пані Тетяни Курти художнього керівника  народного аматорського фольклорно-етнографічного ансамблю «Льонок» с. Гребінки, цілковито відповідають визначенню Конвенції ЮНЕСКО: нематеріальна культурна спадщина – це те, «що передається від покоління до покоління, постійно відтворюється спільнотами та групами під впливом їхнього оточення, їхньої взаємодії з природою та їхньої історії та формує у них почуття самобутності й наступності, сприяючи таким чином повазі до культурного різноманіття й творчості людини».

 

 

 

Інформація надана Управлінням культури, національностей та релігій

Київської обласної державної адміністрації

 

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України