українська російська англійська

У рамках проекту Мінкультури "Малі міста - великі враження" у м. Гадяч відбувся Фестиваль молодих сучасних театрів

02.10.2018 | 15:25

У рамках проекту Міністерства культури України «Малі міста – великі враження» у м. Гадяч Полтавської області відбувся Фестиваль молодих сучасних театрів.

Участь у фестивалі взяли майже півтора десятки професійних і аматорських театральних колективів з Полтавщини та Сумщини, серед яких Полтавський обласний музичний драматичний театр ім. М.В. Гоголя, Сумський обласний академічний театр драми та музичної комедії  ім. М.С. Щєпкіна, Гадяцький коледж культури і мистецтв імені І.П.Котляревського, шкільний театр гімназії імені Олени Пчілки м. Гадяч. Протягом двох днів жителям та гостям міста були представлені яскраві різножанрові театральні вистави у виконанні молодих акторів.

 

 

Також у рамках Фестивалю молодих сучасних театрів пройшов семінар та майстер-клас для викладачів театральних відділень мистецьких шкіл, для гостей міста було проведено віртуальний екскурс «Історія. Мистецька спадщина. Гадяч». Яскравою музичною подією став виступ гурту «Почеп-біт» на центральній площі міста.

 

 

Саме в Гадячі Олена Пчілка створила український дитячий театр, писала п’єси, які були зіграні дітьми у місцевих школах на початку ХХ століття. Відтак, головною метою фестивалю є відновлення та розвиток театральної творчості насамперед для дітей та молоді, а також наближення театру до глядача шляхом нестандартного підходу до організації театральної події. Зокрема в рамках фестивалю було реконструйовано центральний парк міста, на території якого також проходили театральні перформанси і постановки.

 

 

Нагадаємо, що Фестиваль молодих сучасних театрів у Гадячі є одним з восьми переможців проекту «Малі міста – великі враження» Міністерства культури. Його метою є сприяння економічному та соціально-культурному розвитку малих міст, підтримка і популяризація культурної спадщини та її інтеграція в суспільне життя, формування іміджу та інвестиційної привабливості територій.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України