українська російська англійська

У Мінкультури обговорили перспективи співпраці щодо включення України в програму компанії Google по цифровізації друкованої спадщини

25.10.2018 | 10:19

Міністр культури Євген Нищук  провів зустріч з директором  по взаємодії з органами державної влади Google Україна Олегом Якимчуком. У зустрічі також взяли участь  директор по взаємодії з органами державної влади CFC Consulting  Олексій Сивак та проектні менеджери компанії.

 

 

Під час зустрічі  були розглянуті перспективи  включення України  в програму компанії Google по цифровізації друкованї спадщини  у партнерстві з Міністерством культури.

Наразі компанія Google приділяє значну увагу використанню цифрових можливостей для збереження унікальних культурних та історичних пам’яток. Однією із наймасштабніших в цьому напрямку є кампанія з безкоштовного оцифрування книжок, яка вже охопила десятки мільйонів найкращих літературних творів та унікальних старовинних видань, що зберігаються в провідних бібліотеках  Європи та США. У ході кампанії  такі книги проходять  процедуру сканування та переведення в електронний формат з подальшим розміщенням в Інтернеті.

«Проект з цифровізації книжок існує доволі давно і має чимало позитивних відгуків, ми хочемо запропонувати Україні долучитись до цієї програми. Компанія Google дуже зацікавлена у співпраці з Україною і Міністерством культури, зокрема. Адже саме у партнерстві з Мінкультури у нас народжуються такі чудові соціально-культурні проекти, як “Автентична Україна”, що включає віртуалізацію дерев'яних церков ЮНЕСКО та музеїв під відкритим небом, та віртуальний 3D-тур українськими оперними театрами», - зазначив директор  по взаємодії з органами державної влади Google Україна Олег Якимчук.

 

 

За словами представників CFC Consulting, реалізацію цього  проекту планують здійснити впродовж  півтора - двох років, що дозволить відкрити багату українську літературу світові.

 

«Ми, як державний орган, що забезпечує формування державної політики у сфері книговидавництва та бібліотечної справи, надзвичайно зацікавлені у  реалізації подібних проектів. Звичайно, він ще потребує певних технічних доопрацювань, зокрема, узгодження з вже діючою програмою Українського інституту книги "Цифрова бібліотека", проте, це надзвичайна нагода для України – показати світові величне культурне надбання нашого народу за допомогою сучасних технологій, -  наголосив Міністр культури України Євген Нищук.

 

 

Учасники зустрічі  також розповіли про інші проекти компанії  Google Україна, серед іншого, це серія освітніх проектів з основ цифрової грамотності та безпеки в Інтернеті. А також висловили зацікавленість у розширенні співпраці в напрямку інклюзії та інтеграції людей з особливими потребами у культурно-мистецьке середовище – створення мапи доступності  культурних закладів, 3D-тури бібліотеками тощо.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України