українська російська англійська

"Підтримка та реалізація регіональних ініціатив у галузі культури є запорукою успішного та сталого розвитку країни" - Євген Нищук

29.10.2018 | 13:42

29 жовтня,  у рамках Житомирського фестивалю сучасної культури «Жовтень у Жовтні»,  відбулось урочисте відкриття конференції під назвою «Коли територія набуває ідентичності».

Проект реалізується за підтримки Українського культурного фонду. Організатори фестивалю -  ГО «Житомир, зроби голосніше!» в партнерстві з Житомирською міської радою, Житомирською ОДА та арт-центром Я Галерея. Проект підтримується Посольством Нідерландів в Україні та Інститутом Адама Міцкевича.

 

Почесними гостями заходу стали Голова Українського культурного фонду Марина Порошенко, Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, Міністр культури України Євген Нищук.

 

«Одним із наших основних завдань, в умовах поширення реформи децентралізації, є донесення до місцевих органів влади і новостворених громад, що сьогодні культурні інституції несуть набагато ширші функції, і успішний розвиток регіонів безпосередньо пов’язаний з новим баченням культури. Сьогодні ми ставимо культуру у центр урядового порядку денного як м’яку силу та важливий фактор сталого розвитку країни.  Для нас важливо надати імпульс для розвитку туристичної індустрії, розвивати традиції та культуру місцевості, надати поштовх для розбудови інфраструктури, створити умови для формування власного обличчя краю  для світу», - зазначив міністр культури України Євген Нищук.

 

 

«Дуже важливо, що цю регіональну ініціативу підтримав Український культурний фонд, через який ми власне і реалізуємо державну політику в галузі культури. Цей культурний  хаб має велику мету - напрацьовувати не лише стратегію, а й спонукати до активних дій. Процеси реновації та модернізація мають охопити якомога більшу кількість міст і містечок України.  Переконаний, що «Жовтень у Жовтні» в Житомирі , може стати тим центром культури, креативних ідей, і, найголовніше, тих практик, які з часом перетворяться в дію».

 

За словами одного із співорганізаторів фестивалю, арт-менеджера Павла Гудімова, на сьогоднішній день фестиваль сучасного мистецтва «Жовтень у Жовтні» є певною моделлю інтелектуального спілкування на міжнародному рівні, створеної  для того, щоб виявити основні проблеми і знайти інструменти їх вирішення.

«Цей хол  напіврозваленого кінотеатру «Жовтень» є прототипом центру, який наша команда  пропонує місту і області для того, щоб створити майданчик для культурних подій -  з книжками, презентаціями, виставками і, як продовження, освоєння всього простору і створення центру сучасної культури», - говорить Павло Гудімов.

«Український культурний фонд - це важливий інструмент, створений Міністерством культури  для реалізації культурної політики. На сьогоднішній день ми з вами стоїмо перед прототипом  того, як  має розвиватися українська культура – відкрита, міжнародна, євроінтегрована».

 

Конференція  триватиме 29-30 жовтня, під час неї розглядатимуться питаннях формування культурної ідентичності міста з подальшим формуванням і презентацією  стратегічного бачення розвитку регіону. У дискусійних панелях та лекційній частині візьмуть участь експерти, серед яких Софія Дяк, Олександр Ройтбурд, Ольга Сагайдак, Влад Піоро, Алевтина Кахідзе, Володимир Шейко, Олеся Островська-Люта, Юлія Федів, Євгенія Моляр, Тетяна Філевська, Павло Гудімов та інші. Також у рамках заходу буде презентовано дослідження регіону від урбаніста Фулко Трефферса (Нідерланди), економіста Павла Шеремети (Україна) та міжнародної організації GIZ. Окрему увагу буде приділено Кмитівському музею образотворчого мистецтва імені Й. Д. Буханчука, його розвитку в національному та міжнародному аспектах.

 

Житомирський фестиваль сучасної культури «Жовтень у Жовтні» має стати першою подією, що перезапустить колишній кінотеатр «Жовтень» і закладе фундамент принципово нової культурної інфраструктури Житомирської області, під дахом якої об’єднуватиметься інтелектуальний потенціал міста. Розпочинаючи з 2018 року, відбуватиметься щоосені, цього року –– з 26 жовтня до 04 листопада. Фестиваль складається з двох частин: програми для широкої аудиторії та конференції

У рамках публічної програми  цьогорічного фестивалю заплановано низку заходів, серед яких - концерт джазмена Володимира Тарасова (Литва), презентація нового проекту фотографа Євгена Нікіфорова (Україна), автора книги Decommunized: Ukrainian Soviet Mosaics, низка лекцій та воркшопів.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України