українська російська англійська

У Києві посадили сакури в пам'ять про відомого французького співака-шансоньє з вірменським корінням Шарля Азнавура

28.10.2018 | 14:20

27 жовтня у сквері, розташованому на розі вулиць Великої Васильківської та Федорова, біля встановленого кілька років хачкара – традиційної для вірменської церковної традиції кам’яної стели з вирізбленим на ній хрестом, відбулася важлива для вірмен міста Києва подія – було посаджено три дерева – сакури – в пам’ять про відомого французького співака-шансоньє з вірменським корінням Шарля Азнавура, який на 95-році життя нещодавно закінчив свій життєвий шлях у Франції.

Очолив пам’ятні заходи глава Української єпархії Вірменської Апостольської Церкви єпископ Маркос Оганесян, який на початку промовив молитву на спомин всесвітньовідомого музиканта та розповів про те, яке значення непоправну втрату пережили вірмени всього світу, втративши одного з найвідоміших синів свого народу.

 

 

Після цього зі словом до присутніх звернувся представник Міністерства культури України, директор Департаменту у справах релігій та національностей Андрій Юраш, який підкреслив, що Шарль Азнавур був не просто сином вірменської нації, не просто одним з найяскравіших виразників духу і культурної традиції Франції ХХ-го сторіччя, але він був геніально обдарованою особистістю, яка величчю свого таланту має дотичність до кожної нації, до кожного суспільства. Власне, тому відхід у вічність Шарля Азнавура – це подія, яка не може лишити байдужим нікого, жодну духовну та культурну традицію. А тому посаджені на його честь три дерева, які оточать і дуже скоро будуть своїм листям прикривати та ніжити київський хачкар, – це буде видимий знак подяки, шани та мистецького єднання з людиною, яка створила і уособлює цілу епоху у музичному мистецтві та втілює найкращі якості, притаманні кожній нації загалом і вірменам зокрема – жертовність, щирість і безмежжя мистецького таланту.

 

 

Суботня акція, як і багато інших подій, що стосуються вірменської громади Києва, була організована за сприяння і спонсорської підтримки одного з чільних та найвідоміших представників вірменської спільноти Києва – Олександра Скрипника.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України