українська російська англійська

Пішов з життя Давид Черкаський - легенда українського анімації

31.10.2018 | 08:05

30 жовтня  пішов з життя великий Майстер анімації,  український режисер-мультиплікатор, художник та сценарист Давид Черкаський.

У його режисерському доробку понад 20 кінострічок. Серед них: «Колумб» причалює до берега» (1967), «Містерія-буф» (1969), «Чарівник «Ох!» (1971), «Якого рожна хочеться?» (1975)  та культові мультфільми, які стали візитівками української анімації  — «Пригоди капітана Врунгеля» (1978), «Лікар Айболить» (1984), «Острів скарбів» (1988).

Його мультфільми вирізняються віртуозністю анімаційної техніки, чіткою розробкою мізансцен, влучним поєднанням  у кадрі живої картинки з мальованою. Режисер знаходився в постійному пошуку нових пластичних форм, залишаючись вірним своєму стилю і творчій манері. Фільми Майстра увійшли до скарбниці національного та світового анімаційного кіно.

Як сценограф Давид Янович працював у Київському дитячому театрі, в Київському та Одеському оперних театрах. Роботи кінорежисера вирізняються яскравою оригінальністю художнього вирішення, тонким смаком, фантазією та гумором.

 

Народний артист та Заслужений діяч мистецтв України, Академік Академії телебачення член-кореспондент Національної академії мистецтв України — Давид Янович Черкаський нагороджений орденами «За заслуги» III і II ступеня, а також іншими нагородами.

 

Світла йому пам'ять ….

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України