українська російська англійська

У Києві пройшли гастролі Херсонського театру імені Миколи Куліша під гаслом "Тільки сучасна драматургія"

01.11.2018 | 14:50

Упродовж двох днів на головній та Камерній сцені Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка відбулись три постановки Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру імені Миколи Куліша.

Колектив театру представив вистави за п’єсами Наталі Блок «Кайдаш & Sons» (реж. Сергій Павлюк), Павла Ар’є «Баба Пріся або на початку і наприкінці часів» та Андрія Курейчика «Ображені. Росія» (реж. Сергій Павлюк). Гастролі театру проходили під гаслом «Тільки сучасна драматургія» і зібрали численних шанувальників театрального мистецтва.

 

 

 

Міністр культури України Євген Нищук  відзначив велику цікавість столичного глядача  до авангардних постановок трупи Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру імені Миколи Куліша.

«Вистави Херсонського театру в чергове руйнують міф про поділ професійного театрального середовища на столичний та провінційний театр. Представлені  постановки несуть в собі потужну силу правди  мистецтва, сучасного погляду на класичний матеріал, а також  сміливу подачу матеріалу, за який не завжди насмілюються братися провідні столичні театральні заклади. Це мотивує до пошуку нових рішень, здорового змагання та пильної уваги до вимог сучасного глядача», - говорить Євген Нищук.

 

 

 

«Кайдаш & Sons»

Жанр: «нескінченна комедія»

Автор: Наталя Блок.

Режисер: Сергій Павлюк.

Ідея поставити сучасну «Кайдашеву сім’ю» виникла у режисера 2 роки тому. Протягом цього часу Сергій Павлюк працював над власною сценічною версією. Нова версія п’єси з’явилась навесні цього року коли до роботи долучилась драматург Наталя Блок.

 

 

«Баба Пріся або на початку і наприкінці часів»

Жанр: Комедійна трагедія

Автор і режисер: Павло Ар’є.

Вистава за відомою п’єсою сучасного українського драматурга Павла Ар’є в авторській постановці. Прем’єра вистави на Херсонській сцені відбулась у березні 2017 року. На початку 2018 р. виставу з успіхом показали в місті Брага (Португалія). У вересні на Фестивалі театрів «Молоко» в Одесі «Баба Пріся» посіла перше місце, а виконавиця головної ролі народна артистка України Олена Галл-Савальська отримала номінацію «Краща актриса».

«Ображені. Росія»

Жанр: Трагіфарс

Автор: Андрій Курейчик.

Режисер: Сергій Павлюк.

 «Ображені. Росія» – це перша і поки що єдина в Україні постановка вистави за однойменною п’єсою Андрія Курейчика. Прем’єра відбулась у травні цього року, під час ХХ Міжнародного театрального фестивалю «Мельпомена Таврії». У вересні вистава взяла участь у фестивалі «Коломийські представлення».

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України