українська російська англійська

Визначено лауреата Премії за збереження та охорону нематеріальної культурної спадщини у 2018 році

01.11.2018 | 15:18

На засіданні Комітету з присудження премії за збереження та охорону нематеріальної культурної спадщини, яке відбулося 29 жовтня, було розглянуто матеріали 21 претендента на здобуття Премії.

За результатами таємного голосування членами Комітету було прийнято рішення присудити Премію за збереження та охорону нематеріальної культурної спадщини у 2018 році:

Томишину Олексію Івановичу – музиканту-самородку, унікальному скрипалю Хустського району з с. Нижнє Селище (Закарпатська область).

 

 

Нагадаємо, що Премія за збереження та охорону нематеріальної культурної спадщини присуджується фольклористам, етнографам, дослідникам, науковцям, збирачам-ентузіастам, фольклорним колективам, солістам (вокалістам, інструменталістам та танцюристам), майстрам-викладачам та керівникам дитячих творчих шкіл народних художніх промислів, які своєю діяльністю сприяють виявленню, фіксації, збереженню та популяризації етнокультурної спадщини та регіональних особливостей українського народу. Премія присуджується на конкурсних засадах щороку в грудні місяці у розмірі двадцять тисяч гривень.

 

Довідково:

Томишин Олексій Іванович (1933 р.н.) у свої 85 років – повний сил і енергії, продовжує активне життя, звесиляючи земляків та туристів. Грі на скрипці, барабані, контрабасі, сопілці, дримбі з дитинства вчив батько.

Творчий шлях малого Олекси розпочався з восьми років – він грав на скрипці в ході сільських проводів в армію, весіллях, хрестинах і танцях. Під час проходження військової строкової служби та роботи в АТП продовжував грати на весіллях та різних культурних заходах.

За професією водій.

У 1993 році Олексій Іванович вийшов на пенсію і отримав більше часу займатися музикою. Без гудака Олекси не відбувається жодних культурних заходів у Нижньому Селищі. Особливо популярні в останні часи виступи на скрипці, сопілці – косівці, доронбі (дримбі). Він активний учасник культурного життя регіону:

-                               музикант народного аматорського фольклорного колективу «Селиська співанка» Хустського районного будинку культури;

-                               фольклорно – обрядового дійства «Вечорниці»;

-                               приймає участь у Днях добросусідства з Словаччиною, Румунією, Угорщиною, виконує закарпатські коломийки, угорські, румунські та словацькі народні пісні.

Фіналіст телешоу «Голос країни», заслужений артист України Іван Пилипець, залучав Олексія Івановича під час зйомок кліпів.

        

Відео, на яких представлено творчість

https://www.youtube.com/watch?v=NcTa7yVk7ko

https://www.youtube.com/watch?v=tLOPi_DqzGE  

https://www.youtube.com/watch?v=ZvlIUaxQfuM

https://www.youtube.com/watch?v=elpEiKYK9s8

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України