українська російська англійська

За підтримки Українського культурного фонду в Києві відбудеться перший український фестиваль "Оперний вікенд"

02.11.2018 | 12:42

3 та 4 листопада на сцені київської  Малої опери на Лук’янівці відбудеться перший український фестиваль камерних одноактних опер «Оперний вікенд». Проект реалізовується за підтримки Українського культурного фонду спільно з культурно-мистецьким об’єднанням Hronotop.UA. Автор ідеї та куратор проекту  - Галина Дуб.

Фестиваль представить глядачам чотири оперні постановки, створені у співпраці  молодими українськими оперними режисерами та дизайнерами одягу. Це музичні твори класичного та романтичного періодів, а також ХХ століття. Всі постановки тривають не більше години та мають оригінальні режисерські рішення, стильне візуальне оформлення, зрозумілі сюжети, тривалість кожної з них до години. Опери іноземних композиторів звучатимуть в перекладі українською мовою.

Усі постановки вистав здійснюють молоді українські режисери, випускники кафедри оперної підготовки та музичної режисури Національної музичної академії імені П.Чайковського - Дмитро Тодорюк, Антон Литвинов, Лада Шиленко та Олександр Співаковський. Фестиваль проходитиме за участі Державного академічного естрадно-симфонічного оркестру України (диригент – Костянтин Старовицький).

Артисти, задіяні у спектаклях – професійні оперні співаки і музиканти, які працюють у провідних музичних театрах столиці.

Над створенням костюмів для вистав проекту працювали дизайнери відомих українських брендів - Поліна Веллер, Марина Рибалко, 2L Factura (Лана Тесленко та Олена Майстра) і Світлана Карпова.

 

Програма:

 

3 листопада

«Ведмідь» Ірини Губаренко (Україна);

Опера-жарт.

Композиторський опус був написаний ще 1989 року за однойменним літературним шедевром Антона Чехова, але сценічне втілення отримав уперше. Після смерті чоловіка вдовиця «з ямочками на щоках» поринає у скорботно-ностальгічний стан та ізолюється від світу. Її усамітнення порушує неочікуваний візит кредитора Смірнова, який вимагає негайно повернути борг покійного. Відмова поміщиці спричиняє затяжну суперечку, фінал якої закінчується зовсім неочікувано!

Постановка Антона Литвинова

 

«Ріта» Гаетано Доніцетті (Італія).

Комічна опера.

Якщо ваша дружина готова за розбиту чашку зробити з вас лазанью… Необхідне рішуче і термінове втручання! Щоб приборкати вічно невдоволену і сварливу жінку потрібен… запеклий двобій. Ні, ні, не жіночий! Слід влаштувати батл двох «титанів» – колишнього і теперішнього чоловіка. За що вони будуть боротися? За право «здихатися» цієї Фурії! Комічна італійська опера Г. Доніцетті «РІТА» є наочним прикладом-рецептом як із норовливої дружини зробити люблячу і слухняну.

Постановка Лади Шиленко.

 

4 листопада

«Медіум» Джанкарло Менотті (США);

Містична трагедія.

«Любовний приворот», «змова на удачу та успіх», «гадання на картах», «віщування майбутнього», «зняття псування та пристріту» – і це ще не весь перелік послуг, який надає Мадам Флора. Клієнти у захваті від чудодійних сеансів у її маленькому «театрі спіритизму». І навіть не здогадуються, що вся «магія» Медіума – суцільний блеф, який допомагають їй створювати діти – Моніка і Тобі. Та одного дня щось пішло не за планом… Ворожка відчуває на сеансі присутність темних сил.

Постановка Олександра Співаковського

 

«Бастьєн і Бастьєна» Вольфганг Моцарт (Австрія).

Ситком-опера.

Цей зінгшпіль Моцарт написав у 12-річному віці. Це комічна історія про двох закоханих, які не можуть порозумітися. Допомагати їм береться хитрий і мудрий знайомий Колас. Прообразом персонажа послужив віденський лікар-гіпнотизер Антон Месмер, на замовлення якого й була написана опера. Тож розплутувати все будуть чарівні слова КоласаДігі-дагі, шури-мури, хорум-харум, лірум-ларум. В сучасній режисерській інтерпретації події опери ототожнюються зі зйомкою фільму.

Постановка Дмитра Тодорюка

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України