українська російська англійська

У Києві відбувся показ пригодницького екшену "Дике Поле" за романом Сергія Жадана

07.11.2018 | 12:46

У Києві відбувся показ пригодницької стрічки «Дике Поле», знятої за мотивами роману «Ворошиловград» Сергія Жадана, що визнаний найкращою українською книгою десятиліття, за версією літературної премії ВВС Україна. Текст твору перекладено п'ятьма мовами.

Картина є дебютною режисерською роботою Ярослава Лодигіна. Стрічка створена у копродукції України (Limelite) та Швейцарії (Film Brut). Оператор-постановник -  Сергій Михальчук, продюсер – Володимир Яценко. Сценарій створено Наталією Ворожбит, Ярославом Лодигіним та Сергієм Жаданом.

 

 

«Надзвичайно важливо, що на широкі екрани виходять кінофільми  за творами наших найкращих сучасних українських письменників, в даному випаду сучасного класика Сергія Жадана. Всі ми зачитуємося його книжками, а тепер маємо можливість побачити ці захопливі історії в кіно. Ці успіхи національного кінематографу стали можливими за активної державної підтримки, так, у бюджеті 2018 року  на кіно передбачено рекордну суму – 1 млрд. гривень. Ми впевнено наповнюємо інформаційний простір українським контентом, реалізуючи програму з виробництва фільмів патріотичного спрямування, а це  і історії про наших  сучасних героїв-воїнів, і  історичне кіно, і ліричні комедії, і анімація, і документалістика. Це лише початок», - говорить Міністр культури Євген Нищук.

Кінопроект «Дике Поле» став переможцем Дев'ятого конкурсного відбору кінопроектів Державного агентства України з питань кіно, отримавши підтримку розміром 15,49 мільйонів гривень. Основні зйомки стрічки відбулися влітку 2017-го року в Старобільську (Луганська область), частина сцен була знята у Києві.

Головні ролі у стрічці виконали: Олег Москаленко (Герман), Олексій Горбунов  (Пастор), Володимир Ямненко (Коча), Руслана Хазіпова (Оля), Георгій Поволоцький (Травма), Євгенія Муц (Катя), Ігор Портянко та ін. Одну з епізодичних ролей зіграв автор роману Сергій Жадан.  

 

 

Фільм "Дике поле" розповідає про хлопця Германа, який змушений повернутися у своє рідне містечко на Сході України, щоб врятувати бізнес зниклого брата – стару бензоколонку - від рейдерського захоплення, а разом із нею - друзів дитинства та кохання.  Їм  протистоять ті,  хто захоплює шматок за шматком землю, перетворюючи її на кукурудзяні поля та залізницю, котра нікуди не веде.

 

За словами режисера Ярослава Лодигіна, авторською групою було вирішено що основною ідеєю стрічки буде  - захист свого, навіть якщо це заржавіла заправка.

«Це не єдина тема яка піднімається в книзі, але на мій погляд, сьогодні  це можна сказати про всю країну, яка не віддає свого попри всі обставини. Саме так, як зараз ми захищаємо свою державу. Окрім того, у фільмі піднімається тема любові та справжньої дружби, що робити і як діяти, коли хтось приходить на твою землю і каже, що це вже більше не твоє», - говорить Ярослав Лодигін.

 

 

Пригодницький екшн «Дике Поле» візьме участь у міжнародному кінофестивалі класу «А» – «Темні ночі» (PÖFF), що проходитиме з 16 листопада до 2 грудня в Таллінні.  Фільм змагатиметься за перемогу в конкурсній програмі повнометражних дебютівFirst Feature Competition. Це єдина українська стрічка, відібрана до участі в цьому конкурсі, в даній програмі представлено ще 17 стрічок з різних країн.

 

 

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України