українська російська англійська

Уряд підтримав проекту Закону про приєднання України до "EURIMAGES"

07.11.2018 | 16:10

Розширеної часткової угоди про Європейський фонд підтримки спільного виробництва та розповсюдження художніх кінематографічних та аудіовізуальних творів («EURIMAGES»).

 

Проект Закону розроблено Міністерством культури на виконання пункту 1441 Плану заходів з виконання Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони.

Приєднання України до EURIMAGES дозволить українським кінематографістам отримати додаткове джерело фінансування виробництва кінопроектів та розширить ринок їх збуту,  а також брати участь у допоміжних програмах підтримки Фонду, що сприятиме інтеграції України до європейського аудіовізуального простору.

 

«Приєднання України до «EURIMAGES» є мрією кількох поколінь наших кінематографістів. Це відкриє нам можливості, по-перше, узгодити зі стороною Ради Європи всі організаційні та технічні моменти щодо участі України в цій міжнародній ініціативі, яка існує вже понад тридцять років, а по-друге дасть нам  можливість стати її повноправним учасником. Все це створить необхідні умови подальшого входження української кіноіндустрії в європейський і світовий простір та  промоції українського кіно на європейському кіноринку. Розвитку економічно самодостатньої, стійкої і конкурентоспроможної на міжнародному рівні національної галузі кінематографії. Для українських фахівців відкриється можливість  брати участь у допоміжних програмах підтримки Фонду, таких як «кінотеатри» та «дистрибуція», - говорить Міністр культури України Євген Нищук.

 

Європейський фонд підтримки спільного виробництва та розповсюдження художніх кінематографічних та аудіовізуальних творів («EURIMAGES») засновано 26 жовтня 1988 року Резолюцією Комітету Міністрів Ради Європи з метою промоції незалежного кіновиробництва шляхом надання фінансової підтримки повнометражним, анімаційним та документальним фільмам спільного виробництва. Щорічний бюджет фонду складає понад 20 млн. євро, членами фонду є 38 країн

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України