українська російська англійська

У рамках міжнародного форуму "Креативна Україна" відбулась спеціальна панельна дискусія "Сучасна урбаністична культура. Baukultur"

08.11.2018 | 18:30

У рамках Другого щорічного міжнародного форуму «Креативна Україна» відбулась політична спеціальна панельна дискусія «Сучасна урбаністична культура. Baukultur». Учасниками дискусії стали Віце-прем'єр-міністр - Міністр регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко, Міністр культури України Євген Нищук, виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан, експерт Культурної програми І ЄС і Східного Партнерства (2011-2015) Філ Вуд (Великобританія), Радник Міністра культури Латвійської Республіки з питань архітектури Яніс Дріпе, засновник Харківської школи архітектури та архітектурного бюро «Drozdov&Partners» Олег Дроздов, архітектор бюро «ZOTOV&CO», засновник освітньої платформи Віктор Зотов.

 

 

Міністр культури України Євген Нищук нагадав, що цього року 20-22 січня, напередодні Всесвітнього економічного форуму в м. Давосі, Україна разом з іншими країнами-підписантами Європейської культурної конвенції підписала Давоську Декларацію під назвою «На шляху до високоякісної баукультур для Європи».

«Баукультур — це урбаністична культура, культура середовища проживання,  культура архітектури. По суті, культура і є способом впорядкування простору. Коли ми милуємося гарно збудованими набережними, шедеврами архітектури, мальовничими парками, зручними як для пішоходів, так і водіїв вулицями, релаксуємо на привабливих терасах, то завжди асоціюємо ці публічні простори з комфортною культурою, тобто культурою, чутливою до потреб людей», - зазначив Євген Нищук.

 

 

«Простір — це не даність, це те, з чим ми маємо працювати, оформлювати, дизайнувати. Я переконаний — і це демонструє поняття баукультур, — що в гармонійно створених середовищах комфорт людини підвищується: як фізичний, так і духовний, психологічний, естетичний. Тільки комплексне врахування всіх потреб людини: від матеріальних до емоційних — може зробити середовище сприятливим для життя, роботи, творчості. В такий спосіб формується соціальна згуртованість і добросусідство, створюється рівний доступ до суспільних практик, знань і навичок, а також зберігається довкілля. Баукультур інтегрує і сучасні форми культурного самовираження, і традиційну культурну спадщину».

 

За словами Міністра культури України, баукультур також додає економічної цінності, створюючи більш якісні та більш довготривалі блага і сприятливі умови для економічного процвітання у суспільстві. Сприяє раціональному використанню ресурсів, і таким чином гарантує, що майбутні покоління також зможуть отримати вигоду від позитивних соціальних та економічних перетворень.

«Філософія спільного креативного простору залежить від кожного. Всі представники бізнесу, влади і громади мають долучитися до формування високоякісної культури середовища проживання. Вона повинна стати нашим спільним благом і спільною відповідальністю. Тож закликаю учасників панелі до плідної роботи, щоб напрацювати умови для розвитку баукультур в Україні. Це має стати планом дій на наступні  роки», - сказав Євген Нищук.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України