українська російська англійська

XVII Міжнародний фестиваль оперного мистецтва імені Соломії Крушельницької

09.11.2018 | 11:03

13 - 18 листопада у Львівському національному академічному театрі опери та балету за підтримки Міністерства культури України та Українського культурного фонду відбудеться XVII Міжнародний фестиваль оперного мистецтва ім. Соломії Крушельницької. Це однин з найдавніших оперних фестивалів в Україні, який презентує глядачам світову та українську оперну класику за участю відомих диригентів і виконавців з усього світу.

Географія Фестивалю охоплює учасників з Австрії, Молдови, Польщі, Румунії, також  виконуватимуться  твори сучасних композиторів з Болгарії та Японії.

Цього року на XVIІ Міжнародному фестивалі оперного мистецтва імені Соломії Крушельницької вперше презентуватимуть свої вистави - Національний академічний театр опери та балету України ім. Т. Г. Шевченка,  Одеський національний академічний театр опери та балету і Вроцлавська опера (Польща), прем'єри яких відбулися нещодавно. Зокрема, Одеса двічі презентуватиме оперу Джузеппе Верді «Набукко» у постановці народного артиста України Василя Вовкуна та головного диригента Одеської національної опери, народного артиста Республіки Молдова Олександру Самоїле, а Київ  - оперу Джузеппе Верді «Дон Карлос». Диригент - головний диригент Національної опери України, народний артист України Микола Дядюра. Вроцлавська опера (Польща) пропонує глядачам оперну постановку, прем’єра якої з успіхом відбулася минулого року. Це - «Краків’яни і Гуралі» Яна Стефані на лібрето Войцеха Богуславського.

Традиційно фестиваль відкриється оперою Джакомо Пуччіні «Мадам Баттерфляй» у постановці Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької. В свій час тріумфальне сходження «Мадам Баттерфляй» на світовий оперний Олімп розпочалося з виконанням головної партії Соломією Крушельницькою. Сьогодні опера входить до переліку найчастіше поставлених оперних вивстав у світі. Партію Чіо Чіо Сан  виконає солістка Віденської Фольксопер Мельба Рамос (Австрія). Диригент -  народний артист України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка - Василь Василенко (Київ).

Родзинка цьогорічного  фестивалю - мистецькі проекти, що відбуватимуться у вишуканій Дзеркальній залі театру – від камерної опери до просвітницьких лекцій та майстер-класів.

Окреме місце у програмі фестивалю відведено популяризації камерної опери. Відбудеться прем'єра першої італійської опери-буффа «Служниця-пані» Д. Перголезі та презентація камерних опер сучасних українських та іноземних авторів, у виконанні австрійського бас-баритона Руперта Бергмана та ансамблю сучасної музики SENZA SFORZANDO. Національний ансамбль солістів “Київська камерата” під орудою народного артиста України Валерія Матюхіна презентуватиме “Opera rustica” для сопрано, баритону і камерного оркестру Євгена Станковича.

Містична драма “САЛОМЕА” за поезією Наталії Давидовської присвячена патронессі Театру та Фестивалю, незабутній Соломії Крушельницькій, режисер – Галина Воловецька.

Серед інтерактивних та просвітницьких заходів, майстер-класів: лекції київського культуролога та музикознавця Ірини Ягодзинської “ЗНАЙОМА НЕЗНАЙОМКА: ЯК СЛУХАТИ ОПЕРУ ХІХ СТОЛІТТЯ” та “ЗОНА ЕКСПЕРИМЕНТУ: СУЧАСНА ОПЕРА У ТРЬОХ НАБЛИЖЕННЯХ”, майстер-клас харківського диригента та режисера Вікторії Рацюк «Класика чи сучасність? Опера під різним кутом зору».

Протягом проведення Фестивалю у фойє театру діятиме ексклюзивна виставка «OPERA ART», що презентуватиме  театральні костюми, макети та елементи декорацій з історії постановок Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької.

Завершиться Фестиваль концертом “Опера Гала” за участю зірок світової та української оперної сцени Мельби Рамос (Австрія), Зоряни Кушплер (Австрія), Штефана Попа (Румунія-Італія), Віталія Білого (Україна-США), Тетяни Бусуйок (Молдова), Сергія Магери та ін. під орудою народного артиста України Михайла Дутчака та запрошеного диригента Віденської Штатсопери, Римської опери, Мюнхенської Штатсопери, опери Сан Франциско, Цюріхської опери - Андрія Юркевича.

 

Програма фестивалю на сайті театру: www.opera.lviv.ua.

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України