українська російська англійська

У Києві до 85-х роковин Голодомору презентували перформанс "Ті, що блукають"

09.11.2018 | 15:34

Сьогодні, 9 листопада Національний музей «Меморіал жертв Голодомору» спільно з театром-студією «Міф» презентували мистецький проект до 85-тих роковин Голодомору – геноциду українського народу 1932-1933 рр. - перформанс «ТІ, ЩО БЛУКАЮТЬ».

Проект реалізується за підтримки Міністерства культури України та КП «Київпастранс».

«Сьогодні  ми презентуємо перформанс «Ті, що блукають» - це розповідь про 5 людей, 5 образів, 5 історій. Персонажі виринатимуть  з мороку минулого у сьогодення і розказуватимуть про себе, про те, про що ніколи і нікому не говорили, бо, або померли у страшному 1933-му, або влада змусила їх забути той незабутній моторошний час, і погрожувала смертю за те, якщо хоч одне слово правди буде зронене у простір», - розповідає про проект Генеральний директор  Національного музею «Меморіал жертв Голодомору»  Олеся Стасюк.

 

 

«Вони з’являються сьогодні і нагадують нам про наш борг, що ми маємо про них згадати, пам’ятати і запалити свічку пам’яті. Вони з’являються, тому що не були оспівані, не  були оплакані, про них ніхто не говорив. І лиш коли ми знатимемо імена кожного, з понад 7 мільйонів убитих, і встановимо всі місця масових поховань – тільки тоді вони знайдуть вічний спочинок».

Актори театру-студії «Міф» делікатно втілили образи свідків Голодомору у звичне життя киян на особливому відрізку столичного простору, по вулиці Лаврській (де сьогодні знаходиться Національний музей «Меморіал жертв Голодомору», а в 1930-ті роки біля Києво-Печерської Лаври було багато безпритульних дітей).

 

Міністр культури України Євген Нищук нагадав, що 24 листопада Україна і весь світ вшановуватиме 85 – ті роковини Голодомору-геноциду в Україні, найбільшого злочину ХХ століття проти українського народу.

«Ми зараз з вами знаходимося в сакральному місці - на території Національного музею «Меморіал жертв Голодомору», позаду нас пам’ятник дівчинці, яка символізує дітей, що були вбиті голодом. Це страшенний злочин і наш обов’язок нагадувати про це людям щоразу, адже в щоденній метушні ми іноді забувають про цю страшну трагедію. Саме тому цей перформанс дуже важливий. А найголовніше – це нагадування про найбільший злочин ХХ століття, найбільшу трагедію українського народу, що дасть нам можливість утвердити себе  в тому, що шануючи ті події, тих людей, згадуючи імена - ми будемо мати майбутнє», - говорить Євген Нищук.

«Я переконаний, що цей перфоменс нікого не залишить байдужим. Відтворені образи - це не акторство, це людський прояв, громадянська позиція і особистісна річ  для кожного з цих молодих людей в їх щирості до тих людей, які загинули. І це є велика шана понад 7 мільйонів замордованих  невинних душ».

 

 

 

Проект  «ТІ, ЩО БЛУКАЮТЬ» - це 5 людей, 5 образів, 5 історій: молодиця, яка обміняла прикраси зі свого посагу у «Торгсін» на їжу; жінка, яка збожеволіла від того, що поховала 2-х дітей, які померли з голоду; дівчинка-підліток, яка втратила сім’ю і опинилася в інтернаті, де й врятувалася від голоду; учасниця бригади буксирників з щупою в руці – вчителька, з зошитом, яку взяли записувати майно тих, кого обшукували; Гарет Джонс, британський журналіст. Персонажі виринатимуть  з мороку історії у сьогодення і розказуватимуть про себе, про те, про що ніколи і нікому не говорили, бо, або померли у страшному 1933-му, або влада змусила їх забути той незабутній моторошний час, і погрожувала смертю за те, якщо хоч одне слово правди буде зронене у простір.

Показ перформансу триватиме з 12 по 23 листопада 2018 р., щодня крім вихідних, з 12.00 до 13.00, на маршрутах руху автобусу №24 та тролейбусу №38, на відрізку зупинок «Площа Слави – Парк Слави – Церква Спаса на Берестові/Національний музей «Меморіал жертв Голодомору» та у зворотньому напрямку.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України