українська російська англійська

Віктор Раковський провів майстер-клас самчиківського розпису для учнів Державної художньої середньої школа імені Т.Г.Шевченка

13.11.2018 | 17:08

Майстер розпису із с.Самчики, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України Віктор Раковський провів майстер-клас самчиківського розпису для учнів Державної художньої середньої школа імені Т.Г.Шевченка.

Учасники майстер-класу створили квіткову композицію з використанням характерних, для цього напрямку живопису, кольорів - жовтого, блакитного, червоного та зеленого. В основі сюжету закладені принципи автентичного народного розпису с.Самчики. Провідна роль у розписах належить рослинним мотивам, що відбилось у назвах – ружа, мальва, барвінок, мак, горицвіт, соняхи, колосочки, калина, дзвоники тощо.

 

 

Під час проведення майстер-класу народний майстер розповів детально про кожний елемент, який використовується в Самчиківському розписі та його символічне значення. Віктор Раковський давав ґрунтовні відповіді на запитання школярів і намагався бути уважним до кожного учасника майстер-класу.

 

За словами майстра з  Самчиківського розпису Віктора Раковського, за останні роки було дуже багато зроблено для  того, щоб познайомити якнайбільше коло людей з цим самобутнім видом народного українського мистецтва. За підтримки Міністерства культури України, мистецьких ініціатив  та волонтерів  була проведена пересувна виставка, яка охопила майже всі регіони України: Київщину, Житомирщину, Харківщину, Запоріжжя, Херсонщину,  Донеччину та Луганщину. 

 

 

Нагадаємо, що у жовтні цього року в Києві  був презентований  проект «Нове Життя Самчиківського Розпису», який реалізується за підтримки Українського культурного фонду в рамках партнерства Мистецької ініціативи «UAMAZE» та Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтв. У рамках проекту буде здійснено розпис 10 будинків села Самчики за допомогою художніх волонтерів під керівництвом майстрів Самчиківського розпису: Олександра Пажимського, Віктора Раковського та Сергія Касьянова. Також буде видано посібники для навчання Самчиківського розпису, календарі, плакати та листівки з ілюстраціями Самчиківського розпису.

 

Самчиківський розпис — вид українського декоративно-прикладного мистецтва. Переважно сюжетний, виконується великим зубчастим малюнком, схожим на гобеленовий. Зародився у південно-східній Волині, на межі з Поділлям. Хати цього регіону здавна розмальовувалися рослинними візерунками, які вважались оберегами. На даний момент у техніці  Самчіківського розпису працюють лише 4 майстри в країні (Олександр Пажимський, Віктор Раковський, Сергій Касьянов, Михайло Юзвук).

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України