українська російська англійська

Затверджено план заходів з підготовки та відзначення у 2018 році Дня Гідності та Свободи

14.11.2018 | 15:48

З метою належного відзначення у 2018 році Дня Гідності та Свободи та у зв'язку з п'ятою річницею початку масових акцій громадського протесту, що відбулися під час Революції Гідності (листопад 2013 року - лютий 2014 року), вшанування громадянського подвигу учасників Помаранчевої революції та Революції Гідності, а також враховуючи важливе значення цих подій для утвердження демократичних цінностей, ідеалів свободи і справедливості та європейського шляху розвитку, Уряд  утворив Оргкомітет та затвердив план заходів з підготовки та відзначення цього Дня. Відповідний проект розпорядження був схвалений на засіданні Кабінету Міністрів України 14 листопада.

 

До складу Організаційного комітету із підготовки та відзначення у 2018 році Дня Гідності та Свободи увійшли Прем’єр-міністр України, Глава Адміністрації Президента, Віце-прем’єр-міністр, Міністр культури, Міністр закордонних справ, Міністр соціальної політики, Київський міський голова інші високопосадовці, Генеральний директор національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності, директор Національного інституту стратегічного дослідження, представники громадських організацій, наукових установ та вищих навчальних закладів.

 

Відповідно до затвердженого плану, 21 листопада у Києві та інших населених пунктах України відбудуться урочисті та культурно-мистецькі заходи, а також покладання квітів до пам’ятників або пам’ятних знаків Героям Небесної Сотні, учасникам Революції Гідності за участю представників органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, духовенства, учасників Революції Гідності та членів родин Героїв Небесної Сотні.

 

Впродовж листопада-грудня 2018 року будуть проведені виставки, тематичні вечори, присвячені 5-й річниці Революції Гідності та 14-й річниці Помаранчевої революції, проведено конкурс  наукових студентських робіт на тему Революції Гідності, дослідження її історії, особливостей, здобутків, визначення впливу на різні сфери політичного, суспільного та культурного життя.  А також відбудуться тематичні виставки, вечори та інші інформаційні заходи, присвячені подіям Революції Гідності, питанням європейської та євроатлантичного інтеграції України.

 

Забезпечено реалізацію за участю громадських об’єднань проекту «Майдан: усна історія», зокрема, поповнення електронного архіву усної історії; видання та презентацію книг спогадів та інших видань, присвячених подіям Революції Гідності, Героям Небесної Сотні, подіям, пов’язаним із забезпеченням національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії РФ у Донецькій та Луганській областях, антитерористичної операції, боротьбі за незалежність України у ХХ столітті.

 

Планом передбачено вжити додаткових заходів щодо упорядкування, забезпечення захисту, консервації, музеєфікації об’єктів, пов’язаних із подіями Революції Гідності, зокрема, графіті «Ікони Революції» на вул. Грушевського, 40 у м. Києві, пам’ятників, пам’ятних знаків, місць поховань загиблих під час Революції Гідності, полеглих у боях за свободу та територіальну цілісність України під час антитерористичної операції, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації.

 

Закордонні дипломатичні установи України проведуть  заходи із відзначення Дня Гідності та Свободи і вшанування подвигу учасників Революції Гідності, зокрема за участю представників української громадськості за кордоном.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України