українська російська англійська

Інформаційне повідомлення про проведення електронних консультацій з громадськістю щодо проекту четвертої періодичної доповіді України "Про виконання європейської хартії регіональних мов або мов меншин" (надається відповідно до статті 15 Хартії)

14.11.2018 | 19:45

Міністерство культури України пропонує до публічного громадського обговорення проект «Четвертої Періодичної Доповіді України про виконання Європейської хартії регіональних мов або мов меншин»

Документ підготовлений в рамках четвертого моніторингового циклу, що охоплює 2016 – 2018 роки та буде наданий Комітету експертів Європейської хартії регіональних мов та мов національних меншин (ECRML) на початку 2019 року.

Європейська хартія регіональних мов або мов меншин була підписана Україною 2 травня1996 року та ратифікована Верховною Радою України 15 травня 2003 року відповідним законом (Закон України від 15.05.2003 № 802-IV «Про ратифікацію Європейської хартії регіональних мов або мов меншин»). Документ про приєднання до цього міжнародного договору поданий Україною на зберігання Генеральному секретарю Ради Європи 19 вересня 2005 року. Хартія набула чинності в Україні 1 січня 2006 року.

Хартія встановлює основні принципи та цілі, на яких держави повинні базувати свою політику, законодавство і практику, і які розглядаються як надання необхідної основи для збереження мов.

Відповідно до закону про ратифікацію Хартії, в Україні положення документу застосовуються до мов таких національних меншин: білоруської, болгарської, гагаузької, грецької, єврейської, кримськотатарської, молдавської, німецької, польської, російської, румунської, словацької й угорської

Хартія встановлює ряд конкретних заходів щодо сприяння використання регіональних мов або мов меншин у суспільному житті. Хартія передбачає механізм моніторингу для оцінки її застосування у державах, які її ратифікували, з метою, у разі необхідності, надання рекомендацій для поліпшення законодавства, політики та практики.

Центральним елементом механізму моніторингу є Комітет незалежних експертів, який, зокрема розглядає періодичні звіти держав та готує власний звіт про оцінку на підставі отриманої  інформації і відправляє звіт в Комітет Міністрів, у тому числі пропозиції щодо рекомендацій, які будуть зроблені державам.

Доповідь  оприлюднена шляхом розміщення її тексту на офіційному сайті Міністерства культури України в мережі Інтернет:www.mincult.kmu.gov.ua

 у підрубриці «Регуляторна політика» рубрики «Документи».

Зауваження та пропозиції від фізичних і юридичних осіб, їх об’єднань приймаються протягом місяця (з дня оприлюднення цього повідомлення) у письмовому та/або електронному вигляді на адреси:

Міністерство культури України  01601, м. Київ, вул. Івана Франка, 19, а також на е-mail: polomar@mincult.gov.ua.

Відповідальною особою щодо впровадження проекту акта визначено головного спеціаліста відділу міжнародного співробітництва з питань національних меншин Департаменту у справах релігій та національностей

Міністерства культури України Поломарь Ларису (тел. 044-279-36-31).

 

 

Документи:

Проект "Четвертої Періодичної Доповіді України про виконання Європейської хартії регіональних мов або мов меншин"
версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України