українська російська англійська

"Завдяки спільним зусиллям вже незабаром в кінотеатрах і на телеекранах з'явиться шістдесят дев'ять якісних українських фільмів з логотипом "за підтримки Уряду України" - Євген Нищук

15.11.2018 | 17:07

Сьогодні, 15 листопада під головуванням Віце-прем’єр-міністра України Павла Розенка у клубі Кабінету Міністрів України відбулась нарада щодо забезпечення розвитку кінематографії та реалізації Закону України «Про державну підтримку кінематографії в Україні».

До участі в нараді були запрошені  Міністр культури України Євген Нищук, народний депутат, Голова Комітету ВРУ з питань культури і духовності Микола Княжицький, народний депутат України,  Голова комітету ВРУ з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар, представники Міністерства фінансів, Міністерства юстиції, Міністерства економічного розвитку і торгівлі, Міністерства закордонних справ, директори кінокомпаній та телеканалів, продюсери, кінорежисери, актори, кінознавці, представники громадських організацій та кіноспільноти.

 

 

Під час свого виступу Міністр культури Євген Нищук окреслив основні завдання, які визначені перед апаратом Мінкультури і Держкіно, а також питання, що потребують розгляду до кінця цього року та протягом 2019-го, щоб не втратити темпоритму реформаторських перетворень української кіногалузі.

 

«Завершився конкурсний відбір кінопроектів патріотичного спрямування. Наразі, практично закінченні тендерні процедури, триває укладання договорів з кіновиробниками, до кінця бюджетного року кошти будуть на рахунках у виконавців», - зазначив Євген Нищук.

 

 

«Однак є низка проблем з якими ми стикаємося, одна з них пов’язана з надзвичайно коротким терміном, відведеним  кіновиробникам на звітування за одержану від держави попередню оплату. Тому Мінкультури просить підтримати ініціативу щодо збільшення цього терміну хоча б до півтора року, а краще до двох. Для цього потрібно внести відповідні зміни до постанови Кабінету Міністрів від 23 квітня 2014 р. № 117 «Про здійснення попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти».

 

Інша проблема пов’язана з тим, що Міністерство культури цього року виплатить кіновиробникам до 70 відсотків від суми державної фінансової підтримки, залишок виплачуватиметься після завершення виробництва і підписання відповідного акту про виконані роботи. За підрахунками, щоб виконати зобов’язання перед виробниками необхідно буде виплатити у 2019 році – 105 мільйонів гривень, 2020 році – 77 мільйонів гривень, 2021 році – 15 мільйонів гривень. У проекті державного бюджету на 2019 рік за бюджетною програмою «Виробництво створення та розповсюдження фільмів патріотичного спрямування» передбачено 50 мільйонів гривень. Таким чином, дефіцит на наступний рік складає 55 мільйонів.

«У разі, якщо ми спільними зусиллями повирішуємо ці проблеми, вже починаючи з кінця цього року в кінотеатрах і на телеекранах з’явиться шістдесят дев’ять якісних українських фільмів з логотипом «за підтримки Уряду України», - наголосив Євген Нищук.

 

Другим завданням, яке ставить перед собою Міністерство культури - забезпечити реалізацію Закону України «Про державну підтримку кінематографії». У зв’язку з цим, важливим є завершення формування складу Ради з державної підтримки кінематографії, а також дооформлення документів, необхідних для її функціонування. Цей процес перебуває на завершальній стадії: забезпечено проведення відкритого і прозорого конкурсу, підготовлено проект акта Уряду про затвердження  складу Ради і вже найближчим часом буде внесено на розгляд Кабінету Міністрів, наказ про затвердження порядку роботи Ради надісланий на розгляд Державної регуляторної служби.

«Пильної уваги і, перш за все, з боку народних депутатів, вимагає проект Закону України про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо державної підтримки кінематографії в Україні (№ 3240), який відправлено на доопрацювання перед поданням на повторне друге читання. Без прийняття цього важливого закону ми не матимемо можливості реалізовувати значну частину форм державної підтримки кінематографії, передбачених Законом. Прошу усіляко сприяти якомога швидшому винесенню цього питання на розгляд Верховної Ради», - відзначив Євген Нищук.

Для виконання Закону «Про державну підтримку кінематографії» необхідно розробити – 28 нормативних актів, переглянути – 19. Станом на сьогодні прийнято 9 нормативно-правових актів, серед них: 2 Закони України, 6 рішень Уряду, наказ Міністерства культури України. Переважна більшість інших актів розроблена і готується до оформлення у встановленому порядку.

Ще одним важливим завданням, як повідомив Міністр культури, є визначення механізму надання Українським культурним фондом грантів на виробництво і розповсюдження фільмів у зв’язку з тим, що проектом Державного бюджету на 2019 рік для Українського культурного фонду в цілому на грантову підтримку культурних проектів передбачено видатків на 708 мільйонів гривень

 

«Важливим завданням на 2019 рік для усіх нас є приєднання України до Європейського фонду підтримки спільного кіновиробництва і прокату кінематографічних та аудіовізуальних робіт (EURIMAGES). На сьогодні відповідний проект Закону, розроблений Міністерством культури на виконання Угоди про асоціацію, схвалено 7 листопада 2018 року на засіданні Уряду і буде надіслано Президентові України для внесення на розгляд Верховної Ради. Приєднання України до EURIMAGES дозволить українським кінематографістам отримати додаткове джерело фінансування виробництва кінопроектів та розширить ринок їх збуту, а також брати участь у допоміжних програмах підтримки Фонду, що сприятиме інтеграції України до європейського аудіовізуального простору», - сказав Євген Нищук.

 

Під час наради з доповідями виступили голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко та виконавчий директор Українського культурного фонду Юлія Федів щодо надання у 2019 році грантової підтримки на виробництво фільмів.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України