українська російська англійська

Відбулась урочиста Академія з нагоди 100-річчя заснування державного органу України у справах релігій та національностей

20.11.2018 | 14:27

У Колонній залі Національної філармонії України відбулась урочиста Академія, присвячена історичній традиції та обговоренню місії Держоргану у справах релігій та національностей у сучасних реаліях.

Для участі в урочистих заходах  завітали представники органів державної влади, науковці, церковні та громадські діячі, лідери організацій, що репрезентують національні меншини.

 

 

«Міністерство культури курує багато напрямків галузі, це і  культурна спадщина, і  мистецька освіта, і креативні індустрії, але, одним із найважливіших  напрямків його діяльності є  напрацювання державної політики у  сферах міжнаціональних відносин, захисту прав національних меншин України та питань релігії. Основною структурою на яку покладено виконання цих важливих завдань є департамент, який відзначає сьогодні сторіччя зі свого заснування. Він охоплює дуже чутливі питанняпитання, які насправді потребують глибокого знання, великої відповідальності і,  найголовнішелюбові та поваги», - зазначив під час свого виступу Міністр культури України Євген Нищук.

 

 

«Я дуже радий, що керівником цього державного органу – департаменту релігій на та національностей Мінкультури є Андрій Юраш. Його команда, і його колеги по всій Україні - це  самовіддані своїй справі професіонали, саме ті люди, які вміють любити і поважати. І це найголовніше. Я щиро вітаю усіх з цим ювілеєм».

 

Зі словами привітання виступилинародний депутат України, релігієзнавець Віктор Єленський, від Української Православної Церкви Київського Патріархату зі словами привітання звернувся патріарх Філарет, а також представники Всеукраїнської Ради Церков та релігійних організацій, керівники організацій національних меншин України, колишні керівники центральних органів державної влади у справах релігій та національностей, голови експертних рад з питань релігій та етнополітики.

 

 

Теперішній Департамент у справах релігій та національностей Міністерства культури України є спадкоємцем 4-х міністерств, які діяли у часи УНР, Гетьманату та Директорії, – Сповідань, Польських справ, Єврейських справ та Великоруських справ. Традиція держоргану у справах релігій не була перервана впродовж всіх 100 років.

У 2018 році, відповідно до Указу Президента України від 22.01.2016 № 17 та розпорядження Кабінету Міністрів України від 10.05.2018 № 298, в Україні відзначається 100-річчя державотворення.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України