українська російська англійська

Нагороджено лауреата премії імені Григорія Кочура у 2018 році Володимира Пояту

20.11.2018 | 15:33

Доброю і вже невіддільною від Національного музею літератури України традицією стали щорічні урочисті заходи на пошанування пам’яті Григорія Порфировича Кочура – Майстра українського перекладу, якому 17 листопада 2018 року виповнилося 110 років від дня народження.

Міністерством культури України засновано премію імені Григорія Кочура. За час, що минув, лауреатами та номінантами премії стало чимало відомих українських перекладачів, які переклали українською мовою кращі зразки світової поезії та прози.

Цього року, вже вчергове, комітет з присудження премії імені Григорія Кочура визначив лауреата престижної премії в галузі українського поетичного художнього перекладу та перекладознавства.

Лауреатом премії імені Григорія Кочура у 2018 році обрано Пояту Володимира Васильовича за книгу «Відлуння» (переклад українською мовою визначних творів молдо-румунських поетів-класиків ХІХ-першої половини ХХ ст.).

Молдовські та румунські колеги по перу дали високу оцінку перекладацькій діяльності Володимира Васильовича, який минулого року брав участь у Міжнародному фестивалі «Європейська весна поетів», що проходив у Кишиневі. Саме тоді пана Володимира було відзначено Премією «Культурно-просвітні відносини» та Премією імені В. Букетару за переклади та поширення румунської літератури.

Пояту Володимира Васильовича нагороджено Дипломом лауреата премії імені Григорія Кочура за 2018 рік, а також грошовою винагородою.

 

 

Відзнакою комітету з присудження премії імені Григорія Кочура у 2018 році нагороджено Степаненка Василя Івановича за книгу «Дигеніс Акрит» (поетичний переклад українською мовою середньогрецького (візантійського) епосу ХІ-ХІІ століть. Цей твір (в оригіналі) належить до світової класики і є точкою відліку літератури Нової Греції.

 

У його творчому доробку власні поетичні та прозові твори, також переклади українською мовою творів видатних письменників Греції: Яніса Ріцоса (лауреата премії Миру), Тасоса Лівадітіса (лауреата Нобелівської премії), Галатії Казандзакі, Нікоса Казандзакіса, Спіроса Пласковітіса, Василіса Папандопулоса та ін.

 

Святковий захід відбувся в Національному музеї літератури України за участі заступника Міністра культури України Юрія Рибачука, голови комітету з присудження премії імені Григорія Кочура, членів комітету: заступника Міністра освіти і науки України Максима Стріхи, Марії Кочур, Олександра Чередниченка, Сергія Борщевського.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України