українська російська англійська

У відновленому Будинку Профспілок в центр столиці розпочав роботу Інформаційно-виставковий центр Музею Майдану

21.11.2018 | 17:27

21 листопада, у День Гідності та Свободи, Національний музей Революції Гідності відкрив Інформаційно-виставковий центр Музею Майдану у відновленому Будинку Профспілок. Перша виставка в новому просторі "Назустріч свободі!" розповідає про події під час Революції Гідності.

Експозиція виставки розташовується на двох поверхах та, завдяки мультимедійним засобам, дозволяє відвідувачам повністю зануритись в атмосферу подій Революції Гідності, зокрема через розповіді її учасників.

 

 

«Дуже символічно і вкрай важливо, що відроджений, відреставрований і відремонтований Будинок Профспілок сьогодні вперше відкриває свої двері саме для Музею Майдану, для інформаційного центру подій Революції Гідності. Ці стіни ще дихають тою правдивою історією,  свідками та учасниками якої ми були», - наголосив Міністр культури Євген Нищук.  

«Це ті моменти, які залишаться назавжди, залишаться фото і відеоматеріали, артефакти подій Майдану -  свідки великої самопожертви мільйонів українців. Назавжди, на всі віки. Для того, щоб говорити про цю трагічну, але героїчну сторінку здобуття української Незалежності, відстоювання найціннішого  – людської Гідності».

 

 

«Неможливо уявити Майдан, як явище, без Будинку Профспілок. Саме тому створення Інформаційного центру, як першої точки Меморіального комплексу майбутнього Музею Революції Гідності саме тут так важливо», - говорить Голова ГО “Родина Героїв Небесної Сотні” Володимир Бондарчук.

«Революція не завершилась, вона триває і завершиться лише коли цілі, про які мріяли наші рідні -  Герої Небесної Сотні будуть втілені в життя. Доки боротьба триває, майбутній музей має стати місцем комунікації і нових ідей, джерелом нових ініціатив, направлених на розбудову нашої держави».

 

 

В Інформаційно-виставковому центрі Музею Майдану відвідувачі зможуть отримати інформацію про маршрут “Місця Революції Гідності” та загалом дізнатись про діяльність Музею.

Простір центру  інтерактивний -  відвідувачі виступають не просто спостерігачами, але й зможуть долучаться до творення нових сенсів експозиції. Так, наприклад, на другому поверсі одна зі стін відтворюватиме стіну з дерев’яних брусків, на яких майданівці писали свій населений пункт. Кожен охочий зможе залишити напис на одній із таких цеглин.

Також у просторі облаштована відпочинкова зона та планується проведення різноманітних заходів – перегляди фільмів, презентації, відкриті уроки.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України