українська російська англійська

У Києві до 5-ої річниці Революції Гідності відбулась мистецька акція "Шлях Гідності"

22.11.2018 | 11:10

До 5-ої річниці початку Революції Гідності  в Українському домі відбулася мистецька акція “Шлях  Гідності”.

 

 

«Сьогодні  у 5-ту річницю Революції Гідності ми як ніколи маємо усвідомити,  наскільки важливо зберегти спорідненість, яка зародилась під час цих історичних подій. Зберегти   градус пам’яті та постійної відповідальності, взаємодопомоги, бажання йти разом у важливих речах до останнього. Щоб ті цінності, за які віддали свої життя Герої Небесної Сотні, і сьогодні гинуть тисячі  найкращих воїнів на Сході України були непорушними і робили  нас ще міцнішими», - сказав Міністр культури України Євген Нищук.

«Нехай нам додасть наснаги музика, яка постійно звучала і на Майдані. Сьогодні ви почуєте  дві прем’єри. Одна з них – твір Лятошинського, який був заборонений за сталінських часів. І один з символів  Майдану - «Ода до радості»,  це Гімн Європейського союзу, це наше бажання бути у європейській родині, але в перекладі на українську мову. Тому давайте триматися один за одного, давайте надихатися такими важливими речами – музикою, яка продовжує наш шлях. Шлях Гідності».

 

 

У програмі  гала-концерту прозвучали: Сімфонія № 3 Бориса Лятошинського (репресована 1953 року), Сімфонія № 9 ІV частина «Ода до радості» Людвіга ван Бетховена, яка є мелодією офіційного гімну Європейського Союзу, містить текст українською мовою, що виконувався на Євромайдані.

 

 

У концерті взяли участь Державний академічний естрадно-симфонічний оркестр України, Національна академічна заслужена хорова капела "Думка",  солісти Національної опери України -  Вікторія Ченська (сопрано), Анжеліна Швачка (меццо-сопрано), Михайло Тищенко (тенор), Ігор Мокренко (баритон).

 

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України