українська російська англійська

У Мистецькому Арсеналі відкрився мистецький міжнародний проект-дослідження "Революціонуймо"

22.11.2018 | 15:38

У Мистецькому Арсеналі до 5-ї річниці Революції Гідності  за підтримки Українського культурного фонду відкрилася виставка сучасного мистецтва «Революціонуймо». Це міжнародний проект-дослідження, який об’єднав мистецькі та музейні інституції з України та Нідерландів. Понад 30 сучасних митців із 15 країн у 9 залах за допомогою інсталяції, живопису, відео- та фотодокументації говоритимуть про події революцій. Особлива увага приділяється Революції Гідності в Україні. Кураторки проекту: Катерина Філюк (Україна) та  Натанія ван Дайк (Нідерланди).

 

 

«Цей виставковий проект - певна трансформація, осмислення тих подій Майдану, які дуже близькі для серця кожного українця. В сучасному вимірі, через уяву та бачення митців, адже всі події на Майдані постійно супроводжувалися яскравими мистецькими проявами та мистецькими креативними ідеями. Особливістю цієї  виставки є те, що вона  розповідає та відтворює не лише події Революції Гідності, тут присутнє чутливе порівняння і натяк на подібні події, які відбулися у світі. І дуже цікаво подивитися, що мотивувало людей в тій чи іншій країні до того, щоб вийти на протести», - говорить Міністр культури України Євген Нищук.

 

 

«Під час  подій Майдану я не встигав задумуватись - ми просто діяли, адже потрібно було вирішувати конкретні речі – вистояти, протистояти, зігрітися. Зараз, коли пройшло п’ять років, дуже важливо розуміти, що Революція Гідності це знакова, непересічна подія. В одній із центральних європейських країн мільйони людей вийшли на захист своєї Гідності, а  Герої Небесної Сотні віддали свої життя, відстоюючи людські цінності. І осмислення цих історичних процесів – і є мета  виставки».

 

 

За задумом організаторів, проект «Революціонуймо» створить можливість дослідити, згадати, обговорити, залишити свої думки про Революцію Гідності. На час експозиції  виставка стане майданчиком для відкритого обговорення про те, якою є роль мистецтва та митців у часи революції та можливість говорити про недавні історичні події мовою мистецтва. Протягом виставки запланована спеціальна програма для відвідувачів. Відбудуться перформанси, аудіотури місцями Революції Гідності, спеціальні проекти та дискусії.

 

 

Виставка  «Революціонуймо» триватиме  до 27 січня 2019 року.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України