українська російська англійська

У столиці розпочався Міжнародний форум "Україна пам'ятає, світ визнає"

22.11.2018 | 17:27

Сьогодні, 22 листопада  у столиці розпочався Міжнародний форум «Україна пам’ятає, світ визнає» до 85-тих роковин Голодомору 1932–1933 років в Україні. Серед  доповідачів українські та іноземні дослідники цієї важливої теми. Науковий  форум  покликаний об’єднати зусилля міжнародної спільноти у визнанні Голодомору актом геноциду, звернутися до світового співтовариства щодо засудження цього злочину більшовицького тоталітарного режиму, щоб запобігти повторенню подібних злочинів у майбутньому, проінформувати міжнародну спільноту про Голодомор 1932-1933 рр. в Україні, осмислити наслідки цього акту геноциду для України і світу, обговорити шляхи збереження історичної та родинної пам’яті нащадками жертв Голодомору та фактів і обставин злочинів.

 

 

«Тема Голодомору у просторі культури дуже чутлива. Коли я спілкуюся з нашими митцями, постає питання, як емоційно, душевно та візуально підкреслити масштаби однієї з найбільших трагедій у світі, найбільшої трагедії українського народу, яка пронеслася чорним мороком минулого століття. Справді,  ми маємо говорити про  те, що це не просто людська жертва -  це руйнація українського селянства, української інтелігенції, української ідеї, української мистецької еліти», - зазначив під час свого виступу Міністр культури України Євген Нищук.

 

 

«Зараз ми працюємо над створенням  циклу документальних роликів «Гіркий полин» зі свідченнями свідків Голодомору, яких,  нажаль, залишилось дуже мало, і всі вони досить поважного віку. Один з них, Микола Онищенко, розповідав, що для нього, найбільшим свідченням, що після Голодомору все зникло - стало зникнення української пісні. Села завмерли, не лунала  українська пісня, не лунала музика. В душі українців вселили страх. Свідки Голодомору були тоді дітьми, але їх спогади – свідчення великої трагедії нашого народу і спосіб через 85 років відкривати світу правду ».

 

Серед питань, що винесені на обговорення наукового симпозіуму: міжнародно-правова класифікація Голодомору як геноциду; тема Голодомору у просторі культури; підсумки, досягнення та перспективи інституалізації досліджень; поступ у розширенні джерельної бази та багато іншого. Крім того, відбудеться творча зустріч із кіномитцями, церемонія нагородження переможців 3-го Міжнародного конкурсу наукових і мистецьких робіт імені Володимира Маняка і Лідії Коваленко, виставка дитячих малюнків «Голодомор 1932–1933 рр. – геноцид Українського народу: пам’ять в ім’я майбутнього»; виставка книг про Голодомор та інші важкі сторінки української історії.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України