українська російська англійська

Учні Державної художньої середньої школи імені Т.Г. Шевченка зустрілися зі свідком Голодомору - Василем Цибою

22.11.2018 | 17:59

Напередодні 85-х роковин Голодомору - геноциду 1932-33 років в Україні, учні Державної художньої середньої школи імені Т.Г. Шевченка зустрічали свідка цієї жахливої трагедії українського народу -   Цибу Василя Івановича.

 

 

Василь Іванович поділився своїми спогадами про страшні роки, розповів багато епізодів свого життя та про те, як виживала його родина, поділився своїми дитячими переживаннями та мрією стати художником.

«Про Голодомор при радянській владі не можна було розповідати, ніхто тоді не говорив, що ми голодали. Забирали все, план податків був накладений на кожен двір. У селянина нічого не було, нічого не лишалося і люди виживали як могли. Я вже у більш дорослому віці дізнався, що ми і собак їли, а тоді мама нам нічого не казала», - згадує Василь Іванович.

 

 

«Я, як і ви, в дитинстві дуже хотів малювати, то ж зараз малюю, вирізаю вироби з дерева, щоб залишити про себе пам'ять. І розповідаю своїм правнукам правду про Голодомор в Україні».

Учні уважно та з великим хвилюванням слухали Василя Івановича. У залі де проходила зустріч, були виставлені роботи учнів школи на тему Голодомору, які вразили  гостя.

Вже найближчим часом Василь Іванович пообіцяв познайомити школярів  зі своїми живописними роботами та виробами з дерева, а також ще поділиться своїми спогадами про страшні 1932-33 роки.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України