українська російська англійська

Розпочалось ХІІ засідання Змішаної українсько-німецької комісії з питань повернення та реституції втрачених та незаконно переміщених під час та внаслідок Другої світової війни культурних цінностей

27.11.2018 | 17:00

27 листопада у Будинку Митрополита Національного заповідника «Софія Київська» розпочалось ХІІ засідання Змішаної українсько-німецької комісії з питань повернення та реституції втрачених та незаконно переміщених під час та внаслідок Другої світової війни культурних цінностей. Співголови Змішаної українсько-німецької комісії -  перший заступник Міністра культури України Світлана Фоменко та Посол з особливих доручень Федерального міністерства закордонних справ ФРН Міхаель Янсен.

 

IMG_0012

 

У відкритті засідання взяли участь генеральний директор Національного заповідникаСофія КиївськаНелля Куковальська та керівник відділу культури, освіти та національних меншин Посольства Федеративної Республіки Німеччина в Україні Посольства ФРН в Україні Себастьян Ґроміґ.

Перший заступник Міністра культури  України  Світлана Фоменко подякувала німецькій стороні за конструктивну  та предметну двосторонню співпрацю у питаннях повернення та реституції втрачених та незаконно переміщених під час та внаслідок Другої світової війни культурних цінностей.

 «Ми високо цінуємо зусилля німецької сторони щодо підтримки України на політичному рівні щодо невизнання незаконної анексії Кримського півострову та військових дій на Донбасі. Не зважаючи на те, що вчора було оголошено військовий стан в нашій державі, ми усвідомлюємо, що лише мирним шляхом ми зможемо досягати ефективних результатів нашої роботи», - зазначила Світлана Фоменко.

 

 

«З огляду на ту ситуацію в якій ми зараз знаходимося, питання збереження національної пам’яті українського народу, а також питання збереження культурних цінностей  зараз має фундаментальне значення. Ми не на словах, а на дії, розуміємо, що питання війни  і культури не є сумісними, і скільки б не приймала світова спільнота документів, конвенцій, міжнародних договорів на захист культурних цінностей, під час військових дій культурні цінності і спадщина страждають у першу чергу».

 

Перший заступник Міністра культури  України також висловила сподівання щодо налагодження конструктивного діалогу в частині встановлення історичної справедливості щодо повернення незаконно вивезених та переміщених внаслідок Другої світової війни культурних цінностей.

«Я  переконана,  що наша робота призведе до компромісу і консенсусу наших інтересів. Тому я сподіваюсь, що питання реституції і повернення культурних цінностей ми будемо  розглядати з продуктивної точки зору», - сказала Світлана Фоменко.

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України