українська російська англійська

У Києві з відбувся показ театральної вистави за мотивами п'єси Олега Сенцова "Номери"

28.11.2018 | 17:00

У Києві на Сцена 6 Довженко-Центр : Dovzhenko Centre відбувся показ театральної вистави за мотивами п’єси Олега Сенцова «Номери», створеної за підтримки Український культурний фонд.

Мета цього проекту – підтримати незаконно ув’язненого режисера Олега Сенцова та привернути увагу суспільства та світу до всіх українських політв'язнів у РФ.

 

 

І хоча твір був написаний  ще в 2009 році, сюжет п’єси "Номери" безпосередньо переплітається з долею її автора, незаконно ув’язненого в Росії українця Олега Сенцова, адже розповідає про суспільство, яке прагне змін, проте боїться покинути своє звичне середовище існування, зону комфорту.

Режисер вистави  представниця сучасного театрального мистецтва України з  15 річним досвідом - Тамара Трунова. Над постановкою працювала прекрасна творча команда до якої увійшли  відомі українські актори - Римма Зюбіна, Андрій Ісаєнко,  Валерія Ходос та інші.

 

 

«Вистава дуже неординарна, як, власне, і особистість  Олега Сенцова. Дуже вдалий вибір театральної форми для втілення саме цього матеріалу – повністю відповідає відчуттям  внутрішнього і протесту, і тремоли,  і власне неординарності теми. З одного боку, це гротескні, лялькові, дещо  циркові персонажі за маскою яких іноді прорізається  щось людське, особистісне,  а потім знову ховається за обрану форму захисту», - ділиться своїми враженнями від вистави Міністр культури України Євген Нищук.

«Це дуже змістовний та актуальний твір, який розповідає про змертвіле суспільство та порушує глобальні, світові питання – коли люди іноді втрачають за зовнішньою формою щось дуже важливе, піддаючись суспільним або  надуманим  правилам. Це дуже глибока вистава, яка має багато сенсів. Твір під гротесковою  формою не розповідає,  як треба робити, не робить закликів чи гучних заяв, він просто  натякає на дуже важливі глибинні людські сенси після яких  хочеться робити якісь важливі речі». 

 

 

Прем’єра театральної вистави сезону «Номери» відбудеться 7 грудня на «Сцені 6» в приміщенні Довженко-Центр. Постановку вистави здійснює кінокомпанія 435 FILMS Частину зібраних коштів буде направлено на допомогу родині Олега Сенцова та інших політичних в'язнів.

 

 

Нагадаємо, що у жовтні цього року за підтримки держави розпочалося виробництво повнометражного фільму «Номери» за сценарієм Олега Сенцова. Кінопроект «Номери» (ТОВ «435 Філмс») отримав фінансову підтримку Міністерства культури України за результатами конкурсного відбору  кінопроектів патріотичного спрямування, для виробництва (створення) та розповсюдження яких надається державна фінансова підтримка та здійснюється в україно-польській копродукціїAPPLE Film Production»). Олег Сенцов продовжує працювати в якості режисера над екранізацією п'єси "Номери" за власним сценарієм. Відповідно до його бажання, до роботи над фільмом приєднався співрежисер -  Ахтем Сеітаблаєв.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України