українська російська англійська

Споруди Свято-Успенської Почаївської лаври і надалі залишаться у складі Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника

28.11.2018 | 18:00

Уряд скасував  розпорядження Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 р. № 438-р «Про виключення із складу Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника споруд Почаївської Свято-Успенської лаври». Відповідний проект розпорядження  розроблений  Міністерством культури України з метою врегулювання правових відносин, пов’язаних з користуванням майном, яке є державною власністю та забезпечення належного контролю за використанням пам’яток культурної спадщини.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 р. №  438-р  споруди Свято-Успенської Почаївської лаври, зокрема Успенський собор, Троїцький собор, монастирські келії, архієрейський будинок, дзвіницю, надбрамний корпус передбачено виключити зі складу Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника. Заповідника.

Проте, на даний час архітектурний комплекс споруд Свято-Успенської Почаївської лаври знаходиться у державній власності та перебуває на балансі Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника, що перебуває у сфері управління Міністерства культури України.

Окрім того, пам’ятки архітектури національного значення, які складають ансамбль Свято-Успенської Почаївської лаври, внесені до Переліку пам’яток культурної спадщини, що не підлягають приватизації. А згідно з частиною п’ятою статті 33-2 Закону України «Про охорону культурної спадщини» майно історико-культурного заповідника, що перебуває у державній власності, передається його адміністрації на праві оперативного управління і не підлягає відчуженню.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України