українська російська англійська

У Києві відбулось ХІІ засідання Змішаної українсько-німецької комісії з питань повернення та реституції втрачених та незаконно переміщених під час та внаслідок Другої світової війни культурних цінностей

29.11.2018 | 18:11

За результатами ХІІ засідання Змішаної українсько-німецької комісії з питань повернення та реституції втрачених та незаконно переміщених під час та внаслідок  Другої світової війни культурних цінностей, який тривав 27-28 листопада у Києві, сторонами було підписано  Протокол. Документ підписали співголови Змішаної українсько-німецької комісії - перший заступник Міністра культури України Світлані Фоменко та  Посол з особливих доручень Федерального міністерства закордонних справ ФРН Міхаель Янсен.

 

 

Протоколом було засвідчено конструктивну співпрацю обох сторін у питанні повернення та реституції культурних цінностей. Ключовим питанням культурної співпраці УкраїнаНімеччина завжди був і залишається переговорний процес стосовно повернення та реституції втрачених та незаконно переміщених під час та внаслідок Другої світової війни культурних цінностей.

Зокрема, в Протоколі зафіксовані наміри сторін продовжувати фахові контакти й обмін інформацією щодо ідентифікації та досліджень переміщених внаслідок війни культурних цінностей, а також поглибити тісний контакт на експертному рівні та обміну  досвідом між українськими та німецькими фахівцями.

 

Реальним свідченням практично-результативного процесу повернення та реституції культурних цінностей, що триває між Україною і Німеччиною, передача німецькою стороною Україні твору видатного українського живописця другої пол.19 – поч. 20 ст. Сергія Івановича Васильківського «Етюд з будинком», втраченого Харківським художнім музеєм під час Другої світової війни

 

 

Очікується, що ХІІІ засідання Змішаної українсько-німецької комісії з питань повернення та реституції втрачених та незаконно переміщених під час та внаслідок  Другої світової війни культурних цінностей відбудеться восени 2019 року в Німеччині.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України