українська російська англійська

До 100-річчя Національного заслуженого академічного симфонічного оркестру України відбувся святковий концерт

29.11.2018 | 18:02

У Національному палаці мистецтв «Україна» відбувся концерт «Слухаємо вічність», присвячений 100-річчю з дня заснування Національного заслуженого академічного симфонічного оркестру України. Святковий концерт став завершенням ювілейного всеукраїнського туру колективу.

«Одному із символів, брендів національного музичного мистецтва, нашому уславленому Національному заслуженому академічному симфонічному оркестру України виповнилося  100 років. Мистецька майстерність музикантів підкорила не лише Україну. Їх знають та ними захоплюються в багатьох країнах світу, і не тільки українська діаспора, а й американські та європейські глядачі», - сказав Міністр культури Євген Нищук, вітаючи колектив з ювілеєм.

«В останній рік Міністерству культури вдалось акумулювати кошти на всеукраїнський гастрольний тур симфонічного оркестру для того, щоб показати, наскільки ми багаті творчо, наскільки об’єднані тією могутньою музикою, яку виконує Національний симфонічний оркестр».

 

 

Під час святкового концерту на сцені Палацу «Україна» прозвучали такі відомі твори, як увертюра до опери «Тарас Бульба» М. Лисенка, симфонічна поема «Мазепа» Ф. Ліста, «Болеро» М. Равеля, «Купало Київської Русі» Є. Станковича, фрагменти з опер «Богдан Хмельницький», «Фауст» та «Алеко». Соліст – народний артист України Анатолій кочерга (бас). Також відбулась світова прем'єра «Урочистої увертюри» Мирослава Скорика до 100-річчя Національного симфонічного оркестру.

Національний заслужений академічний симфонічний оркестр України був створений у листопаді 1918 року постановою Ради міністрів Української Народної Республіки. У 1994 році згідно з Указом Президента України оркестр отримав статус Національного.

Репертуар оркестру представлений широким спектром творів – від класичних барокових творів до сучасного авангарду. Це один з найбільш часто записуваних колективів, який має у своєму доробку понад 100 компакт-дисків, у тому числі повне зібрання симфоній Лятошинського, Прокоф'єва, Мартіну, твори провідного сучасного українського симфоніста Євгена Станковича, а також Моцарта, Чайковського, Рахманінова, Шостаковича, Хачатуряна та багатьох інших композиторів. Диск із записом Валентина Сильвестрова «Реквієм для Лариси» та диск із записом скрипкового концерту Ернеста Блоха стали номінантами щорічного конкурсу «Grammy» у 2004-му та 2009-му роках. Таким чином, НСЗАОУ став єдиним українським музичним колективом, який двічі номінувався на цю престижну премію.

Національний симфонічний оркестр України отримав також і широке світове визнання. Музиканти успішно гастролювали у Австралії, Великій Британії, Об'єднаних Арабських Еміратах, Польщі, Португалії, Іспаніії, Австрії, Америці, Японії, Китаї та ще у багатьох країнах Європи і Азії. Крім того, оркестр брав участь у концертних програмах в Україні таких всесвітньовідомих виконавців, як «Scorpions», Sting, Electric Light Orchestra, Ванесса Мей, Тамара Гвердцителі, «Океан Ельзи».

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України