українська російська англійська

У Стамбулі (Туреччина) Міністр культури України закликав приділяти більше уваги ризикам втрати культурної спадщини під час збройних конфліктів

04.12.2018 | 10:04

Під час 3-ї Всесвітньої конференції з питань туризму та культури у Стамбулі (Туреччина) Міністр культури закликав приділяти більше уваги ризикам втрати культурної спадщини під час збройних конфліктів.

 

 

3-4 грудня Євген Нищук бере участь у роботі сесії Міністрів туризму і культури, присвяченій посиленню співпраці між державними органами у сфері туризму і культури, яка проходить в рамках 3-ї конференції Всесвітньої туристичної організації/ЮНЕСКО з питань туризму і культури: на благо всіх.

 

«Хотів би нагадати, що коли ми говоримо про розвиток культурної спадщини, про привабливість туристичних місць – наступним кроком ми маємо думати про збереження їх від втрат і знищення. Я дуже вдячний, що на кожній сесії ЮНЕСКО ми маємо велику підтримку від європейських країн та країн світового співтовариства, в частині того, щоб зберегти культурну спадщину, яка зазнає агресії з боку РФ», - зазначив під час свого виступу Міністр культури України Євген Нищук.

 

«Я ще раз закликаю усіх, щоб на таких важливих сесіях ми приділяли більше уваги напрацюванню механізмів та дій для того, щоб рішуче реагувати на моменти втрат культурного надбання. Створювати моніторингові місії і направляти їх в ті місця, де є ризик втрати культурної спадщини і, відповідно, туристичної привабливості».

 

 

Як приклад, Міністр культури України, нагадав про долю пам’ятки національного значення «Ханського палацу», який відноситься до Історичного середовища столиці кримських ханів у місті Бахчисарай і внесений до Попереднього списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО у 2013 році. Ще до незаконної анексії РФ Криму там велись активні перемовини з низкою інвесторів щодо розвитку туристичного бізнесу та інфраструктури краю. Нажаль, наразі, гостро стоїть питання збереження в цих обставинах цього місця від руйнування та втрати його автентичності, зазначив Міністр.

 

«Якщо ми говоримо про культурне та туристичне розмаїття, то Україна дуже велика країна, у нас є море, гори, ріки, ліси, багатовікове культурне надбання та розмаїття етнічних культур. Усвідомлюючи неперервний зв'язок між культурою, культурною спадщиною, розвитком креативних індустрій і туризму, особливо культурного туризму, Міністерством культури України ініційовано та реалізується низка культурних програм. Зокрема, проекти, метою яких є сприяння культурному та економічному розвитку малих містечок на базі потенціалу культурної спадщини і туристичного потенціалу цих місць», - говорить Євген Нищук.

 

В рамках Світової конференції заплановані також сесії щодо відповідального туризму як союзника у справі убезпечення нематеріальної культурної спадщини та щодо забезпечення культурного туризму для всіх, через оцифрування.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України