українська російська англійська

У Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику у столиці відкрилась резиденція Святого Миколая

19.12.2018 | 08:24

У Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику у столиці відкрилась резиденція Святого Миколая. Цьогоріч вона стала справжнім «Містечком Янголів» – її прикрасили 1101 авторська лялька-янгол виставки «Янголиті, що завжди поруч», яка об’єднала майстрів із різних міст України та країн зарубіжжя.

 

 

«Сьогоднішнє відкриття Резиденції Святого Миколая прикрашає незмінний символ світлих свят – Янгол. Тут представлені прекрасні авторські  роботи – і дітей, і вчителів, і цілих родин. Образ янгола супроводжує  нас із самого малечку, впродовж усього життя дарує надію та сподівання на краще, виступає оберегом  від негараздів, небезпек і зла», - сказав Міністр культури України Євген Нищук.

 

 

«Я впевнений, що гості Резиденції Святого Миколая відчують неповторну святкову атмосферу добра, людяності і неповторної краси, відтвореної ріками чудових майстрів. Давайте будемо разом чути один одного, допомагати один одному, будемо уважніші один до одного  і робити цей світ красивішим».

 

У Великій  лаврській дзвіниці представлено вироби  учасників Української Асоціації Ручної Творчості, майстрів декоративно-прикладного мистецтва, учнівської та студентської молоді, а також майстрів  із Грузії, Ізраїлю, Чехії, Італії та Нідерландів та інших країн. При створенні ляльок були використані різноманітні техніки та матеріали: пап’є-маше, порцеляна, пластик, текстиль, соломоплетіння, кераміка, валяння, печворк. Експозицію виставки  доповнюють  картини й вишиті стрічки.

 

 

Окрему експозицію складають виставкові роботи «Музей на крилах» з м. Кремінне Луганської області, де кожен експонат-янгол має свою власну незвичайну історію.

На окремій локації можна оглянути авторський костюм янгола від кінокомпанії «KazkaProduction», який є  декорацією до  фільму «Тільки Диво» / «Only a Miracle».

 

Особливістю цьогорічного свята стало встановлення Національного рекорду України у категорії «Найбільша кількість янголів на одній локаціїРезиденції святого Миколая у Великій лаврській дзвіниці, та унікальність представлених робіт, виконаних у різних техніках». Також буде визначено найменшого й найбільшого янголів, розміщених у Резиденції, та янгола глядацької симпатії.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України