українська російська англійська

Експертна комісія Мінкультури ухвалила рішення щодо переміщення пам'ятника російському полководцю Суворову

26.12.2018 | 18:00

Експертна комісія з розгляду питань занесення об’єктів культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам'яток України Міністерства культури України, розглянувши пакет облікової документації «Пам’ятник російському полководцю, генералісімусу О.В. Суворову», одностайно прийняла рішення визнати його таким, що  не підлягає занесенню  до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, у зв’язку з невідповідністю критиреріям та як такий, що виконував виключно ідеологічні функції. Прийняття цього рішення, в свою чергу, дозволить перенести пам'ятник Суворову і встановити на його місці пам’ятник Івану Богуну, ім’я якого носить Київський  військовий ліцей.

 

 

Перед початком засідання, Міністр культури України Євген Нищук звернув увагу експертів на необхідності оперативного розгляду облікової документації на пам’ятку культурної спадщини «Пам’ятник російському полководцю, генералісімусу О.В. Суворову», яка розміщується на території Київського  військового ліцею імені Івана Богуна.

 

 

«Вирішення цього питання дозволить перенести пам’ятник Суворову і встановити пам’ятник Івану Богуну на території Київського військового ліцею. Цей процес був розпочатий Міністерством культури на звернення Героя України, генерала Ігоря Гордійчука та низки народних депутатів ще півтора роки тому та не отримав жодних заперечень. Єдиним питанням, яке потребувало вирішення, оскільки це пам'ятка місцевого значення, відповідне подання  стосовно цієї пам’ятки з боку органів охорони культурної спадщини КМДА. На превеликий жаль, з невідомих нам причин, підготовка відповідної документації з боку КМДА значно затягнулась, а  питання щодо  цієї пам’ятки, в останній час,  перейшло в політичну площину. Мінкультури звинувачують у затягуванні процесу встановлення пам’ятника Івану Богуну, що є  повним нонсенсом», - наголосив Євген Нищук

«Як центральний орган виконавчої влади орган, який несе відповідальність за пам’яткоохоронні процеси, ми, безумовно, хочемо це зробити у законний спосіб, з дотриманням всіх вимог законодавства, і зацікавленні зробити це  якомога швидше. Окрім того, до Мінкультури надійшов лист-пропозиція - забрати пам’ятник Суворову до Ізмаїльського музею, в якому є експозиція російсько-турецьким війнам, що дозволить цивілізованим шляхом провести демонтаж пам’ятки».

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України