українська російська англійська

Стрічка режисера Зази Буадзе "Позивний Бандерас" змагатиметься за перемогу у Міжнародному кінофестивалі у Лондоні

02.01.2019 | 15:26

Срічка «Позивний Бандерас» режисера Зази Буадзе відібрана до участі у London IFF 2019, де  змагатиметься за перемогу одразу у трьох номінаціях: «Найкращий фільм іноземною мовою», «Найкраща операторська робота у стрічці іноземною мовою» та «Найкращий виконавець головної ролі у стрічці іноземною мовою».

Проект фільму став одним із переможців Дев’ятого конкурсного відбору Держкіно та отримав 19 млн 565 тис. грн. державного фінансування (50 % від загальної вартості виробництва стрічки). Сценарій написано Сергієм Дзюбою спільно із Артемієм Кірсановим за мотивами щоденників нацгвардійця Сергія Башкова з позивним «Індіанець» та розповідей воїнів АТО.

Це військовий детектив – драма, який розповідає про події в зоні АТО восени 2014 року. Група контррозвідників на чолі з досвідченим капітаном Антоном Саєнком (позивний “Бандерас”) намагається запобігти диверсії та знешкодити російського підривника Ходока. Завдання ускладнюється тим, що події відбуваються біля рідного села «Бандераса», яке він давно покинув, й жителі якого ставляться до нього як до зрадника, а до ЗСУ – як до ворожої сили.

Знімальний процес тривав понад 2 місяці, переважно на локаціях в Одеській, Херсонській та частково Київській областях. Знімальна група спеціально проїхала вздовж фронтової лінії, починаючи з Маріуполя, відвідала Краматорськ та Слов’янськ. У зйомках задіяна справжня військова техніка, яку надало Міністерство оборони України, а напередодні початку знімального періоду акторський склад фільму пройшов інтенсивну підготовку під керівництвом досвідчених військових інструкторів на одному з полігонів неподалік Кропивницького.

Прем’єра фільму в Україні відбулась 11 жовтня 2018 року. До Дня Збройних Сил України «Позивний «Бандерас»» з’явився на VoD-платформі MEGOGO.

 

«Сьогодні ми не тільки маємо позитивну динаміку розвитку українського кіно, але й потужну державну підтримку, з поміж багатьох напрямків зараз держава приділяє значну увагу та надає підтримку розвитку саме вітчизняному кінематографу», - говорить Міністр культури Євген Нищук.

«Також держава вперше зробила стартап на підтримку того, щоб якісно змінити картину вітчизняного кіно – та – телепростору та підтримати кінопроекти патріотичного спрямування. Кінематограф дійсно має великий вплив на суспільство, на формування його свідомості, пізнання себе, своєї історії, усвідомлення сьогодення та своєї самобутності».

 

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України