українська російська англійська

Музей Революції Гідності уклав договір генпідряду про будівництво Меморіалу Героїв Небесної Сотні

09.01.2019 | 12:29

22 грудня 2018 року Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності уклав договір генпідряду з ТОВ "Спеціальна науково-реставраційна проектно-будівельно-виробнича майстерня "Україна-Реставрація" про будівництво Меморіалу Героїв Небесної Сотні.

Компанія-переможець має досвід виконання таких робіт. 95% їх – це державні замовлення. Зокрема 2016 року товариство виконувало першочергові будівельні роботи, створюючи  столичний культурно-мистецький та музейний комплекс “Мистецький арсенал”. У 2017 році капітально відремонтувало та відреставрувало пам’ятку архітектури національного значення “Південна башта” на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника. На рахунку компанії також низка реалізованих проектів благоустрою та озеленення Києва.

Нагадаємо, що за результатами електронного аукціону, який відбувся 14 листопада, найбільш вигідною економічно було визначено пропозицію ТОВ “Північно-український будівельний альянс” із загальним кошторисом 143, 297 млн грн. Однак її відхилив своїм рішенням тендерний комітет, керуючись п. 4 ст. 30 Закону України "Про публічні закупівлі", –  у зв’язку з невідповідністю умовам тендерної документації. Після розгляду оскаржень в Антимонопольному комітеті України переможцем оголошено другого учасника торгів, ТОВ “Спеціальна науково-реставраційна проектно-будівельно-виробнича майстерня “Україна-Реставрація”, який оцінив вартість будівництва меморіалу у 148, 81 млн грн.

Територія проектування охоплює алею Героїв Небесної Сотні від майдану Незалежності до вулиці Ольгинської, земельну ділянку по алеї Героїв Небесної Сотні, 3–5 та частину земельної ділянки по алеї Героїв Небесної Сотні, 4.

Рішеннями Київської міської ради у вересні 2017 року, у березні та серпні 2018 року Музеєві Революції Гідності надано три земельні ділянки у Печерському та Шевченківському районах загальною площею 2,6 гектара для будівництва, експлуатації та обслуговування меморіально-музейного комплексу, облаштування та експлуатації пішохідної зони, благоустрою й озеленення території.

Згідно з договором про спорудження меморіалу реконструкцію алеї Героїв Небесної Сотні з облаштуванням пішохідної зони, благоустроєм та озелененням території роботи мають завершитися у серпні 2019 року. Проект передбачає, що дерева, стовпи та інші нерухомі об’єкти, на яких є сліди від куль та які є пам’ятками історії, буде збережено та музеєфіковано.

У січні 2019 року проведуть підготовчі роботи: облаштують побутове містечко, встановлять будівельний паркан, на якому розмістять інформаційні щити. Саме ж будівництво розпочнеться після скасування ухвали Печерського суду, якою на земельні ділянки накладено арешт, а Національному меморіальному комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності заборонено вчиняти будь-які дії, спрямовані на пошкодження, псування, знищення чи перетворення рельєфу місцевості, об’єктів, зелених насаджень, учиняти інші дії, що можуть призвести до знищення доказів обставин учинення злочинів 18–20 лютого 2014 року чи призвести до зміни обстановки на цій ділянці до завершення слідчих дій. З огляду на це 21 грудня 2018 року Національний музей Революції Гідності подав клопотання до Печерського районного суду про скасування арешту майна. Дату розгляду справи ще не призначено.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України